11 اشتباه دخترانه در ازدواج | تغذیه سالم

 

در مواردی، دختر خانوما توقع دارن فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین اونا و همسر آینده شون به وجود بیاد و یعنی طرف مقابل فورا یه دل نه صد دل عاشقشون بشه…

جفت و جور یه فهرست بلند بالا از خصوصیات همسر مورد نظر با تموم جزئیات و ریزه کاریا اشتباهه. درسته که باید فردی رو انتخاب کنین که خصوصیات اون به نظرات شما مثل تر باشه اما اگه زیاده از حد محافظه کارانه عمل کنین و تموم زیر و بم اونو مورد قضاوت بذارین، در آخر مواردی پیش میاد که با فهرست شما همخوانی نداره و همین موضوع باعث می شه به دلیل مسائل جزئی، فرد مورد نظر رو قبول نکنین.
دخترخانما موقع ازدواج معمولا مواردی رو در نظر دارن که در انتخابشون و نتیجه ازدواجشون ممکنه به رضایت واقعی دست پیدا نکنن.

ما اینجا یازده اشتباه دخترانه رو براتون میگیم تا بتونین در اراده کردن خود واسه ازدواج صحیج تر و کم خطاتر عمل کنین :

۱ – اگه تا یه سنی ازدواج نکردین و حالا فکر می کنین دیر شده و بقیه شما رو زیر ذره بین قرار دادن و بعد فقط به خاطر همین، فورا به یه خواستگار بله می گین، اشتباه می کنین.

۲ – مقایسه همیشه کار رو خراب می کنه. اگه دائم خواستگارها رو با هم یا با بقیه آدمایی که دور و برتون هستن و مورد تایید شما قرار گرفتن، مقایسه کنین، مطمئنا نمی تونین تصمیم درستی بگیرین.

۳ – اگه از اون دسته آدمایی هستین که دو دستی به غم و غصه یا گذشته چسبیده اید، اشتباه می کنین. اگه به هر دلیل موقعیتایی رو در گذشته از دست دادین، دیگه به اون فکر نکنین. پویا باشین و خودتون رو واسه آینده آماده کنین.

۴ – بعضیا به خودشون اجازه نمی دن کسی رو دوست داشته باشن و این موضوع براشون مشکل بوجود میاره. مثلا ممکنه فردی از بسیاری جهات مورد تایید شما و دوست داشتنی باشه اما به دلیل حرف و حدیث بی منطق و دور از عقل بقیه، مورد تایید خیلیا قرار نگیره. در این شرایط اگه فرصت دوست داشتن و بله گفتن رو از خودتون بگیرین، خطای بزرگی مرتکب شدین.

۵ – بعضی وقتا بعضی دختر خانوما اعتماد به نفس پایینی دارن و فکر می کنن پر از اشکال هستن و مورد تایید بقیه قرار نمی گیرن، در حالی که اگه به نکات مثبت خودشون توجه کنن، از خیلیا بهتر به نظر می رسن.

۶ – در مواردی، دختر خانوما توقع دارن فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین اونا و همسر آینده شون به وجود بیاد و یعنی طرف مقابل فورا یه دل نه صد دل عاشقشون بشه. وقتی اینجور توقعی دارن و زلزله مورد نظر اونا اتفاق نمی افته، فورا دلسرد شده، عقب میکشن. اگه توقع دارین در همون برخورد اول یه رابطه شدید عاشقانه به وجود بیاد؛ جلوی این ازدواج، یه پرچم قرمز بزرگ نگه داشتین. با این کار واقع بینی رو کنار گذاشته اید، در حالی که دنیای ما به طور کامل واقعیه.

۷ – مرد ایده آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده آل فیلما به طور کامل فرق می کنه. یعنی منتظر اینجور موجوداتی نباشین، چون فقط به فیلما تعلق دارن.

۸ – بعضی وقتا دخترها سراغ فردی می رن که هیچ شباهتی به اونا نداره و فقط به یه دلیل خاص مورد تایید اوناس. یادتون باشه فقط با یه ویژگی نمیشه زندگی کرد.

۹ – دقیق شدن و فوکوس کردن روی نکات منفی خطای بزرگیه. یادتون باشه اگه به هر دلیلی درباره مردها احساسات منفی در شما وجود داشته، اونا رو کنار بذارین و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشین.

۱۰ – بعضی دختر خانوما که تحصیل و شغل مناسبی دارن، فکر می کنن به دلیل رفع نیاز مالی می تونن از موضع بالا صحبت کنن و به کمک یه مرد احتیاج ندارن. این دختر خانوما با این طرز تفکر سد بزرگی مقابل خودشون ایجاد می کنن و نمی تونن درست انتخاب کنن، چون همیشه بقیه رو از خود می رنجانند.

۱۱ – ایثار و فداکاری زیادتر از اندازه، به بقیه بیشتر از خود فکر کردن و نیاز بقیه رو به خود مقدم دونستن اشتباه بزرگیه که بعضی دخترها مرتکب می شن. اگه به هر دلیل بار مسئولیتی به دوش شماس قبول؛ اما باید اول به خودتون، نیازاتون و آینده شخصی تون فکر کنین و موقعیتا رو از دست ندین.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *