11 اشتباهی که زشت تان می کند

:
11 اشتباهی که بیریخت تون می کنه

:

مجله سیب سبز: لباس پوشیدن و آرایش کردن باید به زیبایی و جذابیت شما کمک کنه؛ از پایه هدف از مد و آرایش همینه. اما بعضی وقتا بعضی از ما طوری آرایش می کنیم و لباس می پوشیم که ما رو چند سال سن بالا تر از سن واقعی مون نشون میده. حتی بعضی وقتا پا رو بالاتر نهاده و طوری در مجالس و مهمانیا حاضر میشیم که خنده داره یا توی ذوق می زنه.
تموم تلاش مون رو هم می کنیم تا قشنگتر و جوون به نظر برسیم و واسه این هدف پول زیادی هم می پردازیم ، اما نتیجه معکوسه. بهتره به جای هزینه زیاد واسه آرایش و لباس تون، به این فکر کنین که چند ساله هستین و چی مناسب شماس. هم اینکه بدونین چه اشتباهاتی انجام می دین که شما رو سن بالا تر نشون میده. در این مطلب عادی ترین اشتباهاتی که سن شما رو زیادتر نشون میدن، آوردیم. وقتی واسه رفتن به مجالس و مهمانیا حاضر میشین این مطلب رو تو ذهن تون مورد بررسی قرار بدین.

اکلیلیا رو  دور بریزین
اگه می خواین ظاهر جوون تری داشته باشین تلاش کنین از مش کردن یا سایه های زرق و برق دار چشم دوری کنین. این اجناس باعث می شه خط و خطوط ریز و چین خوردگیای زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاد. عوضش بهتره از سایه مات واسه پلکای خود استفاده کنین. هرچه ساده تر باشین بهتر و باحال تر هستین، البته در سادگی هم زیاده روی نکنین. سادگی زیاد ممکنه نتیجه برعکس داشته باشه و شما رو مثل یه نوجوون جلوه دهد.
به مدل موهاتون به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین
بسیاری
از ما موی بلند رو به کوتاه ترجیح می دیم و اونو قشنگتر میدونیم اما
باید بدونین موی شما باید با سن و اندام تون متناسب باشه. با بالا رفتن سن و
شل شدن چربیا روی صورت، موهای خیلی بلند می تونه سن شما رو بیشتر از
چیزی که هست، نشون بده. اما کوتاه کردن موها متناسب با صورت تون و بقیه اعضای
بدن باعث می شه صورت تون گردتر و جوون تر به نظر بیاد. به علاه اگه اندام
لاغری دارین موی بسیار بلند و یکدست شما رو لاغرتر نشون میده و برعکس،
اگه اندام چاقی دارین موی کوتاه و گرد می تونه شما رو چاق تر نشون بده. به
آرایش موهاتون هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.
زیاده روی نکنین
شما
نمی تونین تموم لباسایی که طبق آخرین مد خریده اید واسه همیشه و در همه
مراسما بپوشید. به جای خرج کردن پول خود واسه لباسایی که تاریخ
انقضای شون با فصل جدید به سر میاد، تلاش کنین به دنبال الگوهای سنتی و
پرمایه ای باشین که در هر زمان زیبایی خاص خود رو داره. اگه می خواین با
مد روز پیش برید به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال گزینه هایی مثل  چرم،
الگوهای نظامی، الگوهای گلدار تیره و لباسایی با برشای باریک تر مانند
شلوارهای دست دوخت و دامن پنسیل باشین. وگرنه باید قبول کنین لباسی
که می خرید رو چند ماه می تونین استفاده کنین وگرنه دِمُده به نظر خواهید
رسید.
یه کمربند جدید امتحان کنین
واسه لباسای آزادتر که راحته و در عین حال زیاد هم گشاد نیس، تلاش کنین از یه کمربند مناسب استفاده کنین. کمربندی انتخاب کنین که شما رو کمی لاغرتر می کنه.درباره انتخاب کمربند باید به رنگ و اندازه اونم دقت کنین. کمربندهای باریک شما رو لاغرتر و کمربندهای پهن شما رو کمی پهن تر نشون میدن. درباره رنگ کمربندتان هم باید بگیم کمربندی انتخاب کنین که رنگش با لباس تون مغایره تا کمرتون رو باریک تر نشون بده.
چینای دور چشم رو درمان کنین
پوست دور و بر چشماتون بسیار حساسه، از طرفی خیلی از زنان بی رحمانه چشما رو آرایش می کنن. در واقع شکلای جور واجور کرما و مواد آرایشی رو روی پوست دور و بر چشم که بسیار حساسه، می مالند. این کار نه فقط باعث آسیب به پوست می شه، بلکه اونو قرمز و متورم هم می کنه. تلاش کنین همیشه در آخر روز آرایش خود رو پاک کنین و واسه این کار از یه تمیزکننده ملایم و یه هوله نرم استفاده کنین. هم اینکه واسه پاک کردن آرایش دستمال رو روی پوست خصوصا پوست دور و بر چشم نکشید.

لباسای قدیمی رو از یاد ببرین
شاید از اون دست آدمایی باشین که عادت دارن لباسایی رو که دیگه اندازه شون نیس نگه دارن. بعضی اونا خیلی بزرگ هستن که واسه تون شل و آویزانه و یه سریای دیگه اونقدر کوچیک ان که دکمه هاشون رو به زحمت میشه بست. اما اونا رو نگه می دارین، بعضی وقتا به این خاطر که پول زیادی صرف خرید اون کردین و بعضی وقتا به خاطر ارزش الهی اونا. همین موضوع باعث می شه که تصور کنین لباسای زیادی دارین درحالی که از هیچ کدوم اونا نمی تونین استفاده کنین.
پیشنهاد می شه در صورت امکان اجازه بدین خیاط این لباسا رو اندازه تن شما بدوزد تا بتونین با اعتماد به نفس بیشتری اونا رو بپوشید. وگرنه لباسای قدیمی تون رو به یه نیازمند اهدا کنین و به دنبال لباسای جدید باشین. اگه هم می خواین بعضی لباسای تون (مثلا لباسایی که در مراسم خاصی پوشیده اید) رو به عنوان یادگاری نگه دارین اونا رو در جایی غیر از کمد لباسای تون نگه دارین تا بدونین چه لباسایی دارین و می تونین از اونا استفاده کنین.
هر مدی رو جدی نگیرید!
زیاده روی در هر چیزی جلوه ای بد بوجود میاره. لباس پوشیدن هم از این قضیه مستثنی نیس. لباسای بسیار گشاد یا بسیار تنگ و چسبون، لباسای خیلی بلند یا خیلی کوتاه همه می تونن دید منفی در بقیه بسازن. خصوصا اگه با اون راحت نباشین یا وقتی اونو می پوشید نسبت به این مسئله بدونین که در این قضیه زیاده روی کردین. مثلا اگه ۸۰ساله هستین و یه پالتوی پوست پلنگی پوشیده اید و احساس خوبی دارین، پس حتما همین طور هستش، اما اگه اونو پوشیده اید فقط به خاطر این که این لباس می تونه شما رو جوون تر نشون بده ولی حقیقت رو پیش خود رد می کنین، باید بدونین که بقیه هم فقط همین جنبه رو می بینن. بقیه از احساس شما آگاه می شن که نسبت به لباس تون چه دیدگاهی دارین.
طبق قانون از رژگونه استفاده کنین
استفاده زیاد از رژگونه همیشه هم گزینه بدی نیس، البته ممکنه به شما برچسب بانوی پیر بزنن. واسه اینکه ظاهرتون درخشندگی طبیعی خود رو داشته باشه، پیشنهاد می شه از کرمای برنزه کننده به محل رویش مو و امتداد فک خود مالیده و بعد کمی رژگونه کرمی روی گونه هاتون بمالید.
خط چشم خیلی مشکی نزنین
در خیلی از زنان با بالا رفتن سن، اندازه جذابیت چشما کمتر و کمتر می شه. باید بدونین که مژها با بالا رفتن سن، نازک تر شده و بعضی زنان واسه جبران این مسئله، بعضی وقتا مواد آرایشی زیادی روی اون می مالند. اما این کار باعث جذابیت نمی شه و فقط باعث جلب توجه بقیه به چین و چروکای دور چشم می شه. به جای به کار گیری خط چشم مشکی، از رنگ خاکستری یا قهوه ای تیره استفاده کنین. به کار گیری خط چشمای مایع رو هم کنار بذارین، چون زیاد از حد سنگین هستن و چشمای تون رو خسته نشون میدن، به جای اون از یه مداد نرم استفاده کنین.

به پوست دستا و گردن تون برسین
برنزه کردن می تونه به طور موقت، پوست براق و جوونی به شما بده، اما در واقعیت این کوتاه ترین راه به سمت سالخوردگی زودهنگامه. پرتوهای فرابنفش خورشید باعث تخریب سطوح سلولی پوست شده و فیبرهای کلاژن رو که به پوست کمک می کنه تا انعطاف پذیری و شکل ظاهری خود رو حفظ کنه نابود می کنه، پس هر روز از کرم ضدآفتاب با طیف وسیع استفاده کنین. باید یادتون باشه که حتی اگه هر روز از کرم ضدآفتاب روی صورت تون استفاده کنین، این احتمال هست که بقیه نقاط بدن خود رو ندیده بگیرین.
دستا و گردن شمام به طور روزانه در برابر نور خورشید قرار می گیرن و بیشتر زنان این بخشا رو فراموش می کنن. درحالی که همیشه در این مناطق، لکه های قهوه ای و چین و چروکای زیادی می بینیم. در کنار به کار گیری ضدآفتاب مناسب، پیشنهاد می شه از یه مرطوب کننده هم استفاده کنین تا پوست تون رو نرم و صاف کنه.
لباسایی متناسب با سن تون بپوشید
معمولا در جامعه توقع داریم که لباسای خاص رو به تن یه گروه سنی خاص ببینیم. اگه شما فردی 50ساله هستین و مثل یه دختر ۹یا ۱۹ساله لباس می پوشید، مطمئن باشین که شرایط خیلی برابر میل تون پیش نمیره، چون این لباسا به جای جوون تر نشون دادن شما، سن تون رو بالاتر میبرن. همه چیز باید با شرایط و شرایط متناسب باشه؛ به سن، شرایط اجتماعی و فرهنگی خود به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین و برابر با اون لباس بپوشید. این طوری پسندیده تر به نظر می رسین. نوع لباس پوشیدن شما می تونه تا حد زیادی نشون دهنده تیپ شخصیتی و سن و سالتون باشه پس تلاش کنین طوری لباس بپوشید که برازنده شخصیت شماس.

منبع : برترینا

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *