با در نظر داشتن تولید تصادفی و متغیر با زمان منابع  تجدید پذیر به یک سیستم کنترل لحظه ای و پویا [1] نیاز داریم، اما روش های کنترلی مانند الگوریتم ژنتیک[2] [29]و[30] ،شبکه های عصبی[3] [31] و[32] و یا منطق فازی[4]  [33]و[34] که به حجم بالای پردازش نیاز دارند ،کارایی نخواهند داشت زیرا زمانبر بوده و سیستم کنترل را دچار وقفه خواهند نمود .همچنین روشهای مبتنی بر پیش بینی، بر اساس احتمالات صورت گرفته و نتایج  دقیق و قطعی نخواهند بود و  خطاهایی در آنها هست. همچنین کنترل زاویه گام همانطور که گفته گردید،زمانی که سرعت باد به حداکثر مقدار مجاز می رسد یا از آن  بیشتر می گردد ، اندازه تولید در حد بالایی قفل می گردد پس این روش کنترلی دیگر به تنهایی پاسخگو نخواهد بود.

در چنین شرایطی یکی از گزینه های قابل قبول، بهره گیری از سیستم تزریق توان می باشد. بطویکه با برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا فرکانس را به حد مطلوب برساند.

ساخت چنین سیستم کنترلی نیازمند این مساله می باشد که کنترل کننده بدنه کنترلی وابسته به پارامترهای داخلی خود سیستم داشته باشد؛ و هدف این خواهد بود که سیستم کنترل به تغییرات داده های خود به شدت حساس بوده و تغییرات را مدیریت کند.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد تاثیر شیارهای استاتور و روتور بر پارامترهای الکتریکی ماشین