در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

ویژگی های برد آنتن در حوزه زمان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
برای سازمان های دخیل در ارائه طرح های آنتن، سیم های سنجش آنتن دامنه فرکانسی متداول هزینه اولیه خیلی زیادی را تحمیل می کند که مانع مهمی برای ورودی در این حوزه می باشد. هنگامی توصیف آنتن های بسیار پهن باند (UWB)، هزینه سنجش های دامنه فرکانس حتی بیشتر می باشد. زیرا داده ها بایستی در فرکانس های بسیاری گرفته شوند، که ملتزم زمان بیشتری می باشد. برد آنتن دامنه زمانی به این موضوعات هزینه و زمان می پردازد. چنین بردهایی دارای یک چهارم هزینه یک برد دامنه فرکانس خواهند بود و داده های پرمعنایی را طی دو دهه پهنای باند در یک اندازه گیری واحد فراهم خواهند ساخت، خواه در دامنه زمانی یا فرکانسی آنها به آسانی بسته بندی شده و به کار گرفته خواهند گردید. در اینجا عملکرد برد یک آنتن دامنه زمانی را با اندازه گیری چند آنتن و مقایسه نتایج با اندازه گیری های دامنه فرکانس توصیف می کنیم. برد آنتن حوزه زمانی ما متشکل می باشد از یک اسیلوسکوپ ضربانی سریع و یک اسیلوسکوپ نمونه گیری. ما عملکرد خوب این برد را برای تمام انواع آنتن های (رزنانسی و غیر رزنانسی) که بین 900Mhz و 10Ghz اقدام می کند نشان داده ایم.
در اینجا توسعه یک گستره آنتن دامنه زمانی نمونه را تبیین می دهیم، که پوشش کاملا خودکار جهت گیری های آنتن را فراهم می سازد (آزیموت و ارتفاع). در هر جهت گیری، نرم افزار کنترل به یک اسیلوسکوپ نمونه گیری دیجیتال فرمان می دهد یک اندازه گیری را کسب کند و داده های حاصل را برای نمایش، ذخیره، و پردازش به یک کامپیوتر منتقل کند. پردازش داده ها به دست آمده برای تعیین بهره آنتن می تواند به صورت آنلاین انجام گردد.
مقدمه:
سیستم های ارتباطی فرا – پهن باند (UWB)، نوید گستره پهنای باند بسیار بالا، کاهش ضعیف شدن محو تدریجی از مسیرهای چندگانه (  reduced fading from multipath) و انرژی مورد نیاز پایین هستند. مفهوم اصلی ای که در ورای سیستم های رادیوئی UWB قرار دارد این می باشد که آنها پالس های با بازده زمانی کوتاه را انتقال می دهند، و خلاف طرح های ارتباطی سابق، که موج های سینوسی می فرستند. تأثیر آنتن های UWB در همه این ها این می باشد که قادر باشند این پالس ها را با دقت و کیفیت ممکن انتقال دهند.
در این سمینار فرایند توصیف برد آنتن حوزه زمانی خود را شروع می کنیم که براساس یک اسیلوسکوپ ضربانی سریع و یک اسیلوسکوپ نمونه گیری دیجیتال می باشد گویا برد آنتن دامنه زمانی چند مزیت نسبت به متناظرهای دامنه فرکانس خود دارند. اول این دستگاه ارزانتر می باشد، یعنی یک اسیلوسکوپ نمونه گیری و ضربان دهنده سریع ارزان تر از یک تحلیل گر شبکه برداری (VNA) هستند. دوم ساخت سیستم ما برای بهره گیری موقتی ساده می باشد، پس حالت حقیقی تخصیص یافته لازم نیست.
سرانجام سیستم ما می تواند در گستره دمایی وسیعی اقدام کند این تا اندازه ای با VNA نوعی مغایرت دارد، که برای اجتناب از دست رفتن کالیبراسیون بایستی در یک گستره دمایی بسیار محدود باقی بماند. توصیف برد یک آنتن کاری پر چالش می باشد. زیرا ممکن می باشد انتظار برود که عملکرد برد به تعداد زیادی از متغیرهای بستگی داشته باشد. اول، انتظار داریم که عملکرد به ویژگی های زمین در بعضی خارج از ساختمان بستگی داشته باشد. دوم، انتظار داریم که عملکرد به گستره فرکانس آنتن های مورد مطالعه بستگی داشته باشد. سرانجام، عملکرد به دسته آنتن مورد اندازه گیری بستگی دارد. آنتن ها به شدت رزنانسی که تا زمان های دیر صدا می دهند به اندازه گیری هایی با پنجره های زمانی طولانی نیاز دارند. در چنین زمان های دیری، خارج کردن اثرات جهش تصویر پایه از دروازه زمانی غیرممکن می گردد. به علاوه، پنجره های زمانی طولانی نسبت به پنجره های زمان کوتاه شامل نویز سیستم بیشتری می باشند. از سوی دیگر، آنتن های بسیار پهن باند (UWB) با زنگ زدن کم یا بدون زنگ زدن، کاملا خوب در دروازه زمانی خارج کردن اثرات جهش تصویر پایه را امکانپذیر می سازند. به این دلیل، برد ما به گونه خاصی برای اندازه گیری آنتن های UWB مناسب می باشد. همانگونه که خواهیم دید، این برد برای گستره وسیعی از آنتن های متداول تر نیز به خوبی اقدام می کند. برای سازمان های دخیل در ارائه طرح آنتن، سیستم های سنجش آنتن دامنه و فرکانس هزینه اولیه خیلی زیادی را تحمیل می کنند که مانع مهمی برای ورود به این حوزه می باشد. سیستم های اندازه گیری آنتن معمولا از یک تحلیلگر شبکه برداری دامنه فرکانس (VNA) و اتاقک anechoic یا برد بزرگ خارج از ساختمان بهره گیری می کنند. هزینه کل چنین سیستم هایی بیش از 300/000$ می باشد. وقتی آنتن های بسیار پهن باند (UWB) بایستی توصیف شوند هزینه اندازه گیری دامنه و فرکانس حتی بیشتر می باشد. زیرا داده ها بایستی در فرکانس های زیادی گرفته شوند، که مستلزم زمان بیشتری می باشد. برای پرداختن به این موضوعات زمان و هزینه در حال حاضر تکنولوژی موجود می باشد که سنجش مستقیم ویژگی های آنتن ها در دامنه زمانی را امکانپذیر می سازد. چنین بردهای آنتن دامنه زمانی یک چهارم هزینه یک برد دامنه فرکانس متداول را خواهند داشت. به علاوه، آنها اندازه گیری های پرمعنایی را به دو دهه پهنای باند، در دامنه فرکانس یا دامنه زمانی، فراهم خواهند ساخت. آنها به صورت لازم بسته بندی شده و به کار گرفته خواهند گردید. این نمونه داری سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای حصول به کنترل کامپیوتری بر تمام عملکردهای اصلی می باشد. نرم افزار، پوشش کاملا خودکار جهت گیری های آنتن (آزیموت و ارتفاع) را برای هر پروتکل تست تعیین شده توسط کاربرد فراهم می کند. در هر جهت، نرم افزار به یک اسیلوسکوپ نمونه گیری دیجیتال (DSO) فرمان می دهد یک اندازه گیری را کسب کرده و داده های شکل موج حاصل را برای نمایش، ذخیره و پردازش به کامپیوتر کنترل کننده انتقال بدهد. پردازش آنلاین داده های boresight کسب شده، مانند تعیین و نمایش بهره موثر آنتن، می تواند به صورت تقریبا بلادرنگ انجام گردد. اجرای کنونی قابل مقیاس بندی برای فراهم ساختن توصیف خودکار آنتن ها برای تمام جهت گیری هاست.
این سمینار را با تشریح سخت افزار موجود در برد آنتن دامنه زمانی و سپس اندازه گیری دو آنتن تابشی پالسی تحقیقاتی Farr را تبیین می دهیم. با دامنه فرکانس 206Ghz تا 250MHZ، این بخش اندازه گیری های یک آنتن موجبر دماغه ای لبه دار را به دنبال دارد که بین 1 و 18Ghz اقدام می کند.
پس یک آرایه دو قطبی متناوب EMCO3147log را اندازه گیری می کنیم که بین 200Mhz و 5Ghz اقدام می کند. پس چند آرایه دو قطبی متناوب log مدار چاپی را اندازه گیری می کنیم که بین 1 و 12GHz اقدام می کند پس به مقصود تعیین عملکرد برد در فرکانس های کمتر چند آنتن دو قطبی خورده و یا گی رزونانسی را توصیف می کنیم. سرانجام یک دماغه باند – 640X مدل Narda را توصیف می کنیم.
تعداد صفحه : 97
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه:بررسی، شبیه­سازی و بهبود الگوریتم­های کاهش مصرف انرژی در شبکه­های حسگر بی­سیم

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید