پایان نامه برق درباره:تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

جستجوی فاخته الگوریتمی مبتنی بر جستجو گروهی می باشد که اولین بار، در سال 2009 توسط یانگ و دب، توسعه یافته می باشد[43]. پس از آن در سال 2011 الگوریتم بهینه‌سازی فاخته توسط رامین رجبیون ارائه گردید[44]. ایده­ی اصلی این الگوریتم الهام از تخم‌گذاری فاخته‌ها می باشد که در آن شبیه‌سازی رفتار فاخته‌ها با پرواز لووی[2] که نوعی جستجوی تصادفی می باشد؛ جهت بهینه‌سازی مسائل مهندسی ترکیب می گردد.
2-4-4-1- زندگی و تخم‌گذاری فاخته

بعضی از پرندگان هیچگاه برای خود لانه نمی‌سازند و به جای آن تخم‌های خود را در لانه سایر انواع پرندگان قرار می‌دهند و صبر می‌کنند تا آن‌ها در کنار تخم‌های خود به تخم‌های این پرندگان نیز رسیدگی کنند. این پرندگان در اصطلاح “پارازیت­ های اولاد” نامیده می شوند. فاخته مشهورترین پارازیت اولادی هستند. فاخته مادر یکی از تخم‌های پرنده مادر میزبان را از بین می‌برد و تخم خود را لابلای تخم‌های دیگر موجود در لانه میزبان قرار می‌دهد. فاخته‌ها لانه‌های انواع گونه‌های پرندگان را آلوده به تخم خود می‌کنند و این کار را به دقت و با تقلید از رنگ و الگوی تخم‌های موجود در هر لانه انجام می‌دهند. هر فاخته‌ی ماده روی نوع خاصی از گونه پرندگان تخصص می‌یابد. در واقع فاخته‌ها به گونه پیوسته تقلید خود را از تخم‌های لانه‌های هدف بهبود می‌بخشند و پرندگان میزبان هم روش‌های شناسایی تخم‌های بیگانه را یاد می‌گیرند.

جوجه‌های فاخته، زودتر از تخم‌های پرنده میزبان از تخم بیرون می‌آیند و زودتر هم رشد می‌کنند. در اکثر موردها جوجه‌ی فاخته، تخم‌ها و یا جوجه‌های پرنده میزبان را از لانه بیرون می‌اندازند. این مساله کاملاً غریزی می باشد. فاخته‌های پارازیت انداز به گروه‌هایی تقسیم می شوند و هر گروه روی پرنده میزبان خاصی تخصص می‌یابد. ثابت شده می باشد که هر گروه از فاخته‌ها به صورت ژنتیکی با گروه دیگر اختلاف دارند. در واقع این پرنده تنبل به زیبایی هرچه تمام­تر سایر پرندگان را مجبور به شرکت در بقای خود می کند. شکل 2-9 نمایی از این رفتار فاخته را نشان می‌دهد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: