در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

مطالعه انواع ساختارهای مدارات آنالوگ به دیجیتال

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این مجموعه کوشش شده می باشد که به مطالعه انواع ساختارهای مختلف که برای طراحی و ساخت مدارات مجتمع آنالوگ به دیجیتال بهره گیری می گردد پرداخته گردد. برای جمع آوری این مجموعه از مرجع های فراوانی بهره گیری شده می باشد و تقریبا تمامی ساختارهای معمول مدارات آنالوگ به دیجیتال آورده شده و مورد تحلیل واقع شده می باشد. البته ممکن می باشد مورد هایی باشند که در اینجا نام برده نشده اند، که البته آنها نیز مشتقی از موردها گفته شده هستند.
در این مجموعه آغاز توضیحاتی در مورد ADC ها آورده شده می باشد، سپس به معرفی ساختارهای مختلف پرداخته شده می باشد. در این قسمت ها به مطالعه چگونگی عملکرد، اجزای مدار، مزایا و معایب ساختارها و همین گونه مقایسه پرداخته شده می باشد. ضمن اینکه نمونه هایی تجاری از هر ساختار مثال زده شده می باشد و پارامترهای آن آورده شده می باشد. آغاز ساختار موازی سپس ساختار تقریب متوالی و پس از آن به ترتیب مبدل های ولتاژ به فرکانس، اجتماع تک شیب، متعادل کردن شارژ، اجتماع دو شیب، دلتا سیگما و خازن های سوئیچ شونده مطالعه شده می باشد.
در انتهای مطالعه انواع ساختارها و مطالعه عملکرد مداری ساختارهای مختلف، به اظهار چگونگی انتخاب یک مبدل آنالوگ به دیجیتال برای کاربردی خاص و همین گونه پارامترهایی که بایستی توجه کرد پرداخته شده می باشد.
در نهایت نتیجه گیری و پیشنهادات مطرح شده می باشد.
مقدمه:
در دنیای امروز با گسترش روزافزون دنیای دیجیتال بایستی به دنبال پلی برای ایجاد ارتباط بین دنیای آنالوگ و دیجیتال باشیم. این پل از طریق مبدل های آنالوگ به دیجیتال ساخته می گردد. تکنیک های بسیاری برای طراحی مبدل های آنالوگ به دیجیتال وجود دارند که هرکدام از این تکنیک ها دارای امتیازات و محدودیت هایی هستند. در اینجا به معرفی بعضی از این تکنیک ها در طراحی مدارات مبدل آنالوگ به دیجیتال پرداخته شده می باشد.
هرکدام از این تکنیک ها ملزومات مداری مربوط به خود را دارد. در بعضی از این تکنیک ها دقت بیشتر مورد نظر بوده و در بعضی دیگر سرعت و در بعضی مواقع هزینه و قیمت بیشترین تأثیر را دارد. ذکر این نکته ضروری می باشد که قبل از طراحی یک مبدل آنالوگ به دیجیتال بایستی دانشی کلی در باب انواع تکنیک های موجود داشت، تا با در نظر داشتن مزایا و محدودیت های این تکنیک ها و همین گونه خصوصیات مبدل آنالوگ به دیجیتال، روشی برگزیده گردد که بالاترین بازدهی را داشته باشد. همچنین برای رسیدن به بالاترین کارایی می توان از ترکیب این روش ها نیز بهره گیری نمود.
در تقسیم بندی انواع مبدل های آنالوگ به دیجیتال، آنها را به دو قسم یک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم می کند. این مجموعه بر مبنای این تقسیم بندی نبوده و انواع ساختارهای مختلف به گونه مستقل مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفته می باشد.
فصل اول: انواع ساختارهای با اهمیت مبدل های آنالوگ به دیجیتال
1-1) ساختار موازی Parallel encoder
در این تکنیک سیگنال ولتاژ ورودی به صورت همزمان به ورودی همه مقایسه گرها داده می گردد و ورودی دیگر این مقایسه گرها به ولتاژی که از طریق ولتاژ مرجع و با تقسیم مقاومتی ایجاد می گردد داده می گردد. خروجی مقایسه گرها به یک encoder داده می گردد تا کد دیجیتال خروجی که متناسب با سیگنال آنالوگ ورودی می باشد را ایجاد کند. شکل 1-1 زیر شماتیک مداری پایه برای این تکنیک می باشد.
شکل 1-2 دیاگرام شماتیک خروجی و ورودی مدار برحسب زمان می باشد.
البته بایستی توجه داشت که در مدار شماتیک بالا بایستی از encoder دارای اولویت بهره گیری نمود که اگر خروجی مقایسه گری که ارزش بالاتری دارد به اشباع بالا رفت، از بقیه ورودی های خود که در اشباع بالا هستند و دارای ارزش کمتری هستند چشم پوشی کند، از اینرو مدار آن پیچیده تر می گردد. برای رفع این مشکل می توان از or انحصاری در خروجی مقایسه گرها بهره گیری نمود. (شکل 1-3)
تعداد صفحه : 49
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق:بررسی روش های تعیین محدوده واکه ها در سیگنال گفتار پیوسته

***

دسته‌ها: مهندسی برق