در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.SC” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق- مخابرات

عنوان:

مطالعه آشکارسازهای چندکاربره در سیستم های WCDMA در کانال نویزی و ISI

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
امروزه مخابرات سیار به علت ارائه سرویسهای جدید تأثیر مهمی در دنیای ارتباطات داشته و با در نظر داشتن رویکرد اپراتورها به آن، پیشرفت روزافزونی داشته می باشد. در حال حاضر تکنولوژی نسل سوم ارتباطات سیار با بهره گیری از تکنیک WCDMA در آمریکا، اروپا، ژاپن و …. پیاده سازی شده می باشد. نظر به اهمیت مطالعه تکنیک های بکارگرفته شده در گیرنده های این سیستمها، این پژوهش با عنوان مطالعه آشکارسازهای چندکاربره WCDMA انجام شده می باشد. در فصل اول این پژوهش، مخابرات سیار و نسلهای آن که شامل: نسل اول، نسل دوم (GSM) و GPRS و نسل سوم (UMTS) میباشد، مطالعه شده و مفاهیم CDMA نیز اظهار شده می باشد. در فصل دوم الگوریتم های آشکارسازی CDMA از قبیل آشکارساز فیلتر منطبق، آشکارساز ZF، آشکارساز MMSE، آشکارساز Decorrolator، آشکارساز SIC، آشکارساز PIC، آشکارساز LMS و آشکارساز (Blind(CMA، اظهار شده می باشد. مطالعه عملکرد و پیچیدگی آشکارسازهای خطی و وفقی نیز در فصل سوم انجام شده می باشد. در فصل چهارم توسط شبیه سازی، عملکرد الگوریتم LMMSE در کانال نویزی و ISI، در حضور فیدینگ رایلی و نیز اثر پارامترهای مختلف روی این الگوریتم، مورد مطالعه قرا ر گرفته می باشد. همچنین عملکرد الگوریتمهای LMS و CMA در کانال نویزی و ISI در حضور فیدینگ رایلی مورد مطالعه قرار گرفته و عملکرد آنها با یکدیگر مقایسه شده می باشد.
فصل اول: معرفی مخابرات سیار و تکنیک CDMA 
1- مقدمه
مخابرات سیار
تا دو دهه پیش سیستمهای مخابراتی بیسیم علاوه بر محدودیت در تنوع سیستم و سرویسهای ارائه شده بدلیل گرانی این سرویسها تنها بهره گیری کنندگان خاصی را داشتند. امروزه بواسطه پیشرفت فناوری این سیستمها دارای تنوع قابل توجهی خصوصاً در انواع سرویسهای ارائه شده، گشته اند و ارزانی نسبی این سرویسها باعث شده می باشد دسته وسیعی از مردم جهان امکان بهره گیری از این سرویسها را داشته باشند.
تقاضای روز افزون برای بهره گیری از سیستمهای مخابراتی بیسیم نیاز به افزایش ظرفیت سیستمهای موجود و یا احیاناً ایجاد سیستمهای جدید را اجتناب ناپذیر می سازد. در این ارتباط رشد سیستمهای مخابرات بیسیم سیار نمایانتر از رشد صنعت مخابرات در شاخه های دیگر میباشد.
از آنجائیکه بازارهای متعدد مخابرات سیار انتظار چنین تقاضای گسترده ای را نداشتند و از طرفی سطح خدمات مورد انتظار از شبکه که محدود به خدمات صوتی بود ، بالاتر می رفت و نیاز به طراحی یک شبکه سیار با پوشش جهانی و خدمات چند رسانه ای با سرعت بالا، ضرورت تعریف استاندارد جهانی مخابرات سیار نسل سوم را ایجاد نمود.
بدلیل همین نیاز کمیسیون مجامع اروپائی (CEC) یک برنامه تحقیقاتی با نام RACE را در اوایل سال 1988 آغاز نمود. هدف این برنامه مطالعه و پژوهش بر روی تکنیکها و روشهایی برای پدید آوردن سیستمهای نسل سوم بود.
سیستم سیار نسل سوم در اروپا، UMTS یا سیستم مخابراتی سیار جهانی نام گرفت. همین ایده در اواسط دهه 80، در مجمع جهانی مخابرات یا ITU، نیز مطرح گردید و نام IMT-2000 برای سیستم نسل سوم انتخاب گردید.
1-2- تاریخچه و نسلهای ارتباطات سیار
1-2-1- نسل اول مخابرات سیار
بعلت امکان حرکت مشترکین و ارتباط در هر زمان و هر مکان، مخابرات سیار یکی از بهترین ارتباطات حال حاضر برای ارایه خدمات به مشترکین می باشد که بدون در نظر داشتن مکان و زمان مشترک و با یک دستگاه فرستنده و گیرنده سیار با شبکه ای ارتباط بر قرار می کند.
در زمان نه چندان دور ارگانها یا سازمانهای خاصی (انتظامی، هواپیمایی، کشتیرانی،…) از ارتباط بی سیم جهت ارتباط با نفرات و تجهیزات خود بهره گیری میکردند که این کار با بهره گیری از یک فرستنده قوی و یک گیرنده انجام میشد که گیرنده میتوانست در یک منطقه خاصی حرکت کند. کمپانی های مخابراتی با بهره گیری از این روش زیر بنای ارتباطات بیسیم را گذاشته و امکان ارتباط همراه با تحرک مشترکین را فراهم کردند که این روش به سیستمهای نسل اول معروف می باشد. از معضلات این سیستم میتوان به برد محدود و عدم امکان بهره گیری در کلیه مناطق جغرافیائی و بهره گیری از مدولاسیون آنالوگ، تصریح نمود.
تعداد صفحه : 113
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق الکترونیک: طراحی فشرده ساز تصویر با تبدیل Wavelet بر روی FPGA

***

دسته‌ها: مهندسی برق