پایان نامه ارشد رشته برق شبکه‌های مش بی‌سیم

سرویس‌هایی که توسط WMN بایستی پشتیبانی شوند را می‌توان به موردها زیر تقسیم بندی نمود [22]:

  • دسترسی به اینترنت: درحال حاضر معمول ترین روش‌های دسترسی به اینترنت از طریق مودم، ADSL و یا نقاط دسترسی[1] (Ap) 11 هستند. اما WMNدر این مقوله به دلیل ویژگی‌های سرعت بالا، قیمت کم تر و نصب آسان تر برتری خواهند داشت.
  • نگهداری و اشتراک داده‌های توزیع شده: دراین کاربرد دسترسی به اینترنت مطرح نیست، بلکه کاربرها از طریق WMN با هم ارتباط مستقر می‌کنند. مثلا فایل‌های خود را در کامپیوتر افراد دیگر ذخیره می‌کنند و یا فایلی را از کاربرهای مختلف در کامپیوتر خود ذخیره می‌کنند. حتی ممکن می باشد کاربرها بخواهند باهم از طریق تلفن تصویری صحبت کنند و غیره.
  • تبادل اطلاعات بین چند شبکه بی‌سیم: ممکن می باشد یک تلفن همراه سلولی بخواهد با یک تلفن همراه Wi-Fi از طریق WMN تماس مستقر کند و یا یک کاربر WMN بخواهد وضعیت حسگرها را در یک شبکه بی‌سیم مطالعه کند.

به گونه کلی می‌توان زمینه‌های تحقیقاتی زیر را در لایه کاربرد برای WMNها ذکر نمود:

  • توسعه پروتکل‌های لایه انتقال موجود: در شبکه‌های بی‌سیم پروتکل‌های لایه پایین نمی‌توانند حامی‌خوبی برای لایه کاربرد باشند.اهمیت این قضیه در مورد WMNها که شبکه‌های چندگامی‌هستند بیشتر می باشد.
  • ارائه پروتکل‌های جدید لایه انتقال برای اشتراک داده‌های توزیع شده: در حال حاضر پروتکل‌های نفر به نفر زیادی برای اشتراک اطلاعات روی اینترنت در دسترس هستند. اما به دلیل تفاوت اساسی خصوصیات WMN با اینترنت، این الگوریتم‌ها برای WMNها مناسب نیستند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: