طراحان و کاربران بایستی از این کمیت‌ها اطلاع داشته باشند تا قادر بوده به بهترین روش سامانه را طراحی کرده و با بالاترین راندمان از آن بهره گیری کنند. واحد اصلی یک فوتوولتائیک سلول فتوولتائیک نام دارد. این سلول­ها حدود mm  4/1 ضخامت داشته و مستقیما نور خورشید را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کنند.   آن­ها هیچ نوع ماده­ای را به عنوان سوخت مصرف نمی‌کنند و طول عمری برابر با 25 سال دارند. این سلول‌ها می‌توانند تأثیر مهم و معنی داری در تولید انرژی برای ما داشته باشند. ماژول یک ساختار شکل یافته از سلول‌هایی می باشد که به مقصود رسیدن به جریان و ولتاژ مورد نظر به صورت سری یا موازی یا سری- موازی به هم متصل شده­اند.

مانند باطری‌های کوچک هنگامی که سلول‌ها بصورت سری به همدیگر متصل می شوند، ولتاژ معادل آنها افزایش و جریان معادل آنها ثابت می‌ماند. اکثر سلول‌ها ولتاژی به اندازه حدود نیم ولت تولید می‌کنند. پس با اتصال 36 سلول به صورت سری ولتاژی در حدود 18 ولت در شرایط استاندارد و 12ولت به صورت نامی تولید می گردد. جریان تولیدی بستگی به اندازه سطحی دارد که هر سلول در برابر خورشید قرار می‌دهد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد بررسی، شبیه سازی و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم