یک شبکه­ی عصبی مصنوعی عبارت می باشد از اتصال عصب­های مصنوعی که سیستم عصبی مغز بشر را شبیه­سازی می­کنند. شبکه­های عصبی مصنوعی برای تشکیل ارتباطات غیرخطی بین ورودی­ها و خروجی­ها مفیداند. یک ANN نوعا شامل سه لایه می باشد، یک لایه­ی ورودی، یک یا چند لایه­ی میانی و یک لایه­ی خروجی. ارتباط­ی بین ورودی­ها و خروجی­ها به صورت پارامترها در لایه­ی میانی نهفته می­گردد. هرگاه یک ANN آموزش ببیند، آن می­تواند به نتایج بسیار سریعی از مجموعه ورودی­ها استخراج کند. شکل (2-1) ساختار یک ANN را نشان می­دهد.

مرجع [41] بهره گیری از شبکه­های عصبی را به مقصود کاهش زمان مورد نیاز برای حل مساله­ی جایابی بهینه­ی خازن پیشنهاد کرده می باشد. با اجرای این تکنیک، می­توان دریافت که شبکه­های عصبی حداقل 100 برابر سریع­تر از سایر تکنیک­های بهینه­سازی مرسوم برای یافتن تعداد واقعی خازن­ها در سیستم می باشد. بعلاوه، با افزایش تعداد خازن در شبکه، بازدهی شبکه­های عصبی مصنوعی نسبت به سایر روش­ها (از لحاظ زمان حل) افزایش می­یابد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فرا پهن­ باند مکان­ یاب-پایان نامه