این نوع تکنولوژی مجهز به جعبه دنده چند مرحله­ای، ژنراتور القایی با  روتور سیم­پیچی شده[1] (WRIG) می­باشد و مقاومت روتور آن به وسیله مبدل الکترونیک قدرتی که به روتور متصل می باشد تغییر می­کند. استاتور مستقیما به شبکه متصل شده و روتور به صورت سری با یک مقاومت قابل کنترل قرار می­گیرد. در شکل زیر اجزای تشکیل دهنده این تکنولوژی آورده شده می باشد.

شکل 3-2- اجزای تشکیل دهنده سیستم سرعت متغیر محدود

عملکرد سرعت متغیر این سیستم با کنترل انرژی خروجی روتور انجام شده و این انرژی در مقاومت­های خارجی روتور تلف می­گردد. کار کردن ژنراتور در سرعت­های بالاتر به معنای افزایش لغزش و در نتیجه بیشتر شدن تلفات روتور بوده که در این شرایط بازده سیستم کمتر خواهد بود؛ به علاوه بایستی ظرفیت نامی مقاومت­های روتور بیشتر باشد. بر این اساس محدوده سرعت کارکرد به اندازه مقاومت بستگی داشته و حداکثر تا 10 درصد بالاتر از سرعت سنکرون می­تواند توان تولید نماید. معمولا برای اینکه از حلقه­های لغزان بهره گیری نشود مقاومت روتور و مبدل الکترونیک قدرت را بر روی روتور قرار داده و به وسیله تزویج نوری[2] سیگنال کنترلی را اعمال می­کنند. در این تکنولوژی نیز از خازن به مقصود جبران توان راکتیو و از راه­انداز آرام برای جلوگیری از افزایش زیاد شار و جریان بهره گیری می­گردد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه در مورد ساخت فیلترمیان گذر مایکرویو با استفاده از ساختار های متامتریالی