سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق:تشخیص عابرین پیاده توسط تصاویر مادون

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

تشخیص عابرین پیاده توسط تصاویر مادون

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در سال های اخیر، شناسایی خودکار عابرین پیاده از روی تصاویر مادون قرمز برای پایش هوشمند عبور و مرور عابرین و ابزار کمکی برای رانندگان، اهمیت فوق العاده ای پیدا نموده می باشد. از سویی دیگر به علت های امنیتی، شناسایی عابرین پیاده مورد توجه سامانه های کنترل شهری نیز قرار دارد. لیکن شناسایی عابرین پیاده به علل گوناگون مانند ماهیت متغیر ظاهر و نمود افراد پیاده، به ویژه در فضای آزاد بسیار مشکل می باشد. به مقصود رفع این معضلات و تسهیل در فرآیند شناسایی عابرین پیاده روش های متعددی از سوی محققین معرفی شده می باشد.
بدین مقصود در این سمینار مروری بر روش های شناسایی عابرین پیاده ارائه شده می باشد. این سیستم آغاز با تحلیل تصاویر مادون قرمز نواحی متحرک به عنوان نواحی مورد علاقه (ROI) تقطیق شده و سپس با بکارگیری کلاس بندهای مختلف، عابرین پیاده شناسایی می شوند.
مقدمه:
شناسایی عابرین پیاده از روی تصاویر مادون قرمز از جنبه های گوناگونی اهمیت دارد. بعضی از این کاربردها ابزار مناسبی برای پایش هوشمند عبور و مرور عابرین پیاده می باشد و بعضی دیگر به عنوان ابزار کمکی برای رانندگان مطرح می باشد. از سوی دیگر به علت های امنیتی شناسایی عابرین پیاده از جنبه مدیریت شهری و مدیریت بحران اهمیت ویژه ای برای مدیران و سیستم های امنیت شهری دارد. برای کنترل این امور بهره گیری از دوربین های مادون قرمز یکی از پرکاربردترین ابزار جمع آوری داده ها تصویری می باشد که دارای قابلیت های انکارناپذیری مانند توانایی ثبت وقایع در موقعیت های نامناسب آب و هوایی و همچنین مواقع شب و  مه آلود می باشد. با وجود نصب اینگونه دوربین ها و گستردگی آن ها معضلات زیادی در پیش روی تحلیل کنندگان این تصاویر هست. مانند این معضلات می توان به ماهیت متغیر ظاهر و نمود افراد پیاده به ویژه در فضای آزاد تصریح نمود. به این مقصود محققین کوشش های فراوانی
انجام داده اند. مطالب ارائه شده در این سمینار در چهارفصل گردآوری شده می باشد. در فصل اول کلیات پژوهش را مورد مطالعه قرار دادیم. در فصل دوم مروری برروش های شناسایی عابر پیاده ارائه می گردد و فصل سوم به جمع بندی پیشنهادات اختصاص دارد.
تعداد صفحه :74
قیمت : 14700 تومان

***

—-

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *