در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی واحد تهران جنوب

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

تحلیل عمومی NGN با مقایسه کارایی با شبکه های موجود

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
(NGN (Next Generation Network را می توان نتیجه تفکر همگرایی در شبکه های ارتباطی دانست، تفکری که با هدف همگرا کردن کلیه بسترهای ارتباطی موجود (اعم از دیتا، موبایل، تلفن و تلویزیون کابلی و…) روی بستری مشترک مبتنی بر فناوری پروتکل اینترنت (IP)، کوشش در کاهش هزینه ها و ارائه یکپارچه خدمات دارد. این فناوری عملا سرویس دهی زیرساخت ها را یکسان می کند و این امکان را به وجود می آورد که صوت و داده از طریق پروتکل اینترنت در شبکه زیرساخت منتقل گردد. اگر از مفاهیم کلی بگذریم و وارد لایه فنی شویم، به وضوح خواهیم دید که ظهور پدیده NGN نتیجه منطقی و طبیعی روندی می باشد که از آغاز پیدایش اینترنت در صحنه ارتباطات رخ داده می باشد. رشد تصاعدی تعداد کاربران این شبکه و تمایل روزافزون سایر بخش های تجاری با بکارگیری اینترنت و شبکه های کوچکتر با فناوری مشابه (همچون اینترانت ها) به عنوان بستر فعالیت های تجاری، کمیت و کیفیت مورد انتظار از کاربردهای اینترنتی را به صورت تصاعدی افزایش داده می باشد. برای مثال ارائه فناوری هایی نظیر VOIP  بستر اینترنت را به صورت نامزدی برای مکالمات تلفنی، آن هم با هزینه های به مراتب پایین تر از شبکه های تلفنی درآورده می باشد، طبیعی می باشد که شرکت های مخابراتی به فکر چاره ای باشند تا بقای خود را در دنیایی که دیتا و پروتکل اینترنت (IP) در آن حرف اول را می زنند، حفظ نمایند. دستاورد چنین الزامی هم، NGN و مجموعه تغییراتی می باشد که با خود به همراه خواهد داشت، اما گسترده شدن شبکه ها و یکپارچه شدن اگرچه سبب دستیابی ساده تر کاربران به اقسام سرویس های چند رسانه ای می گردد، اما ریسک های امنیتی را به همراه خواهد داشت، بدین ترتیب لزوم به کار بستن تمهیدات امنیتی محرز می باشد در این راستا در این سمینار نخست تعریف و معماری NGN و چگونگی توسعه شبکه ها به سوی آن ارائه شده می باشد و استانداردسازی و توابع به کار رفته در آن و همچنین ارتباط NGN با IMS و امنیت در NGN در فصول بعدی آمده می باشد. در پایان نیز بعضی از مقالات اخیر در راستای NGN آورده شده می باشد.
مقدمه:
از زمان اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل در سال 1876 که سرویس ابتدایی صوت ایجاد و ارتباط صدای شخص به شخص امکانپذیر گردید، توسعه شگرفی به سوی آن چیز که که تکنولوژی ارتباط نامیده می گردد صورت پذیرفت، ارتباطات از فواصل کوتاه به فاصله طولانی و از ارتباط نقطه به نقطه به نقطه به چند نقطه ارتقاء پیدا نمود و ارتباطات ثابت به موبایل و از زمین به هوا و از زمین به دریا امکانپذیر شده می باشد. با پیشرفت ارتباطات ارائه سرویس های مختلف از حصار فاصله جدا شده و یک محیط ارتباطی مجازی مستقر شده می باشد، بعد از آن نیز سرویس های IT به حدی رشته یافته اند که علاوه بر سرویس اینترنت و پست الکترونیکی و دسترسی از راه دور و Web browsing ارتباطات پیشرفته تری مانند سرویس VoIP و IPTV و پیام فوری و ویدئو کنفرانس ها ارائه شده می باشد، کاملا روشن می باشد که سرویس هایی که بر پایه پروتکل اینترنت بنا نهاده شده می باشد نظر به نامحدود بودن و همچنین سادگی در ارتباط و قابلیت انعطاف در اضافه و حذف مدیا دارای پتانسیل بالایی در ارائه سرویس های پیشرفته می باشند، برنامه های جدید و بسیاری برنامه های دیگر که در آینده عرضه می شوند را می توان به راحتی با سرویس استاندارد پروتکل اینترنت اجرا نمود. معماری اینترنت اساسا از سال 1974 ثابت مانده و همچنان قدرت خود را اثبات می کند. پس شعار قدیمی «آی پی ورای همه، همه چیز برروی آی پی» امروز بیش از هر زمان دیگری صدق می کند ITU، NGN را به عنوان یک شبکه ای مبتنی بر بسته، با قابلیت ایجاد سرویس های مخابراتی و توانایی بهره گیری از مالتی برودبند (پهن باند)، تکنولوژی انتقال با تضمین QOS و اینکه توابع وابسته به سرویس مستقل از تکنولوژی های زیرلایه انتقال می باشد و در آن دسترسی آزاد مشتریان به سرویس های مختلف ارائه شده و همچنین پشتیبانی از تحرک که حضور سرویس را در همه جا برای مشتریات فراهم بیاورد را تعریف کرده می باشد.
تعداد صفحه : 107
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق: کنترل و تعیین موقعیت ماهواره

***

دسته‌ها: مهندسی برق