در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

طریقه تکنولوژی سوئیچینگ و انواع آن و ساختارهای متفاوت آن در مخابرات

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
با در نظر داشتن پیشرفت های تکنولوژی نیمه هادی تاثیر بسیار زیادی در سوئیچینگ مخابراتی داشته می باشد آغاز المان های الکترمنیکی و دیجیتالی در قسمت کنترل سوئیچ سپس در قسمت های دیگر سوئیچ مورد بهره گیری قرار گرفت. در این سمینار تحولات سوئیچ، سوئیچ دیجیتال، ترکیبات مختلف سوئیچ، ساختار کنترل، پارامترهای مطرح سوئیچ، شارژینگ سوئیچ، سیگنالینگ و… مطالعه می گردد.
با دیجیتال شدن صوت و بهره گیری از کانال های 64KPS و پیشرفت های که در زمینه  VLSI صورت گرفت طرح شبکه سرویس های یکپارچه ISDN مطرح که در فصل دوم ارائه می گردد.
مد انتقال برای شبکه B-ISDN و ATM انتخاب شده می باشد که لایه های تشکیل دهنده و مسیرهای مجازی، ساختار سل، پارامترهای ترافیک در شبکه ATM و… در فصل سوم مطالعه می گردد.
در دهه اخیر با در نظر داشتن نیاز مشترکین سرویس های متنوعی به وسیله طراحان به مشتریان ارائه شده که تعداد زیاد سرویس ها همراه با نفوذ گسترده و کاربردهای آن به این معناست که شبکه سوئیچ بایستی با این وضعیت سازگار شده و ارتقاء یابد (شبکه هوشمند) که در فصل چهارم مطالعه می گردد.
در فصل پنجم ساختار شبکه GSM، اجزاء تشکیل دهنده تلفن سیار، ارتباط اجزا با یکدیگر، چگونگی شناسایی مشترک، سلول بندی شبکه و پهنای باند اختصاصی و عملیات هنداور و… را مطالعه می کنیم.
مقدمه:
در آغاز با قطع و وصل باتری در یک انتهای سیم، موجب انحراف عقربه قطب نما در انتهای دیگر سیم می گردد پس با این روش پیامی را به صورت دنباله ای از تغییرات الکترومغناطیس در طول یک خط، تلفگرافت نمایند. و بعد شبکه سوئیچینگ اولیه برای اتصال بین مشترکین از طریق تابلوهای دستی سوئیچ انجام می گردید اختراع گردید. و پس از چند سال سوئیچ های الکترومکانیکی خودکار و پس از آن سیستم های الکترونیکی امروزی جایگزین آنها شدند پس از آنکه کامپیوتر به تدریج رواج پیدا نمود بهره گیری از شبکه تلفن برای ارسال داده های دیجیتال بین کامپیوتر و یک پایانه دوردست آغاز گردید در این زمان سوئیچینگ بسته ای برای تبادل بین کامپیوترها توسعه پیدا نمود که اطلاعات مبداء، قطعه بندی شده و هر قطعه همراه یک سربند در لفافه ای قرار گرفته و یک بسته را تشکیل می دهد مشابه قرار دادن نامه در پاکت و سربند بسته، شامل اطلاعات مورد بهره گیری برای مسیریابی، کنترل خطا و کنترل جریان می باشد. در هر سوئیچ، بسته های وارد شده به صورت موقت ذخیره و سربندهای آن پردازش شده و بسته ها برای مقصد و یا سوئیچ مرتبط بعدی ارسال می گردد.
فصل اول:
سیر تحولات سوئیچ و سیگنالینگ
1-1) مقدمه:
در دهه اخیر پیشرفت حاصل از تکنولوژی نیمه هادی ها تأثیر بسزایی در ساخت سیستم های سوئیچینگ مخابراتی داشته می باشد که اثرات آن در دستگاه تلفن مشترکین و مسائل مربوط به سیگنالینگ و سایر وسایل جانبی بروز کرده می باشد. همچنین شبکه سیستم های سوئیچینگ که قلب شبکه های ارتباطی مشترکین می باشند از این قاعده مستثنی نیست.
با در نظر داشتن سابقه ساخت سیستم های سوئیچ مشخص می باشد که المان های الکترونیکی و دیجیتالی که آغاز در قسمت کنترل بکار می رفت، با گسترش روزافزون شبکه و نیاز به کم حجم کردن و سرعت بخشیدن به سیستم های با بهره گیری از تکنولوژی جدید در قسمت های دیگر نیز مورد بهره گیری می باشد.
در این بخش موضوعات زیر مطالعه می گردد:
سخت افزار سوئیچ، تحولات سوئیچ، سوئیچ دیجیتال و مزایا و معایب آن، دو روش سوئیچینگ (روش های Space و Time Switching و Switching)، ترکیبات مختلف سوئیچ، ساختار کنترل، زبان سوئیچ، پارامترهای مطرح در سوئیچینگ، سازماندهی کنترل، شارژینگ و روش های سوئیچ.
تعداد صفحه : 118
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد درباره:طراحی سیرکولاتور دو بانده میکرواستریپ کوچک با DGS

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید