در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مطالعه پدیده جزیره ای شدن در شبکه های قدرت امروزی و روش های مقابله با آن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
پدیده جزیره ای شدن غیر عمدی زمانی که شبکه سراسری قطع شده و منابع تولید پراکنده شبکه را تغذیه می کنند اتفاق می افتد. که این امر می تواند منجر به خطرات جدی برای کسانی که در حال انجام تعمیرات روی خط انتقال می باشند گردد. روش های متفاوتی برای جلوگیری از وقوع این پدیده مطرح شده می باشد. روشی که در این پایان نامه برای شناسایی ناحیه جزیره ای شده بهره گیری شده می باشد شامل روش فعال (تکنیک فیدبک مثبت) و دیگری روش غیرفعال (تکنیک VU و THD) می باشد. با ترکیب این دو تکنیک روش هیبرید شناسایی جزیره برای DGهای سنکروه به دست آمده می باشد. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که روش هیبرید شناسایی بسیار موثرتر از هرکدام از روش های فوق می باشد. شبیه سازی ها به مقصود معلوم کردن مزایای روش هیبرید شناسایی بر روی شبکه 13 با سه IEEE ارائه شده می باشد.
مقدمه
امروزه با تغییر و پیشرفت روزافزون در صنعت برق شاهد بروز تحولات عمده ای هستیم که تحت عنوان کلی تجدید ساختار صنعت برق مطرح می گردند، انقلابی که آهسته آهسته روش ارتباط ما را با بازار انرژی تغییر می دهد. بخشی از این تحول اجتناب ناپذیر که در بخش تولید توان انجام می گردد تکنولوژی تولید پراکنده می باشد.
تولیدات پراکنده منابع تولید انرژی الکتریکی هستند که به شبکه توزیع متصل می گردند. این منابع در مقایسه با ژنراتورهای بزرگ و نیروگاه ها، حجم و ظرفیت تولید کمتری داشته و با هزینه پایین تری راه اندازی می شوند. همچنین اتصال این تولیدات به شبکه های توزیع منافع و سودمندی های زیادی به دنبال دارد. مانند مورد هایی که بهره گیری از واحدهای تولید پراکنده را مورد توجه قرار می دهد می توان به مسائلی نظیر مسائل اقتصادی در توسعه نیروگاه ها، کاهش آلودگی محیط زیست، بالا بردن بازدهی این منابع در تولید برق، بالا بردن کیفیت برق رسانی به مشتریان، کاهش تلفات در شبکه های توزیع، بهبود پروفیل ولتاژ، آزادسازی ظرفیت شبکه و بسیاری از مواد دیگر تصریح نمود.
فصل اول
مقدمه ای بر تولیدات پراکنده
1-1- مقدمه
امروزه با تغییر و پیشرفت روزافزون در صنعت برق شاهد بروز تحولات عمده ای هستیم که تحت عنوان کلی تجدید ساختار صنعت برق مطرح می گردند، انقلابی که آهسته آهسته روش ارتباط ما را با بازار انرژی تغییر می دهد. بخشی از این تحول اجتناب ناپذیر که در بخش تولید توان انجام می گردد، تکنولوژی تولید پراکنده می باشد.
تولیدات پراکنده منابع تولید انرژی الکتریکی هستند که به شبکه توزیع متصل می گردند. این منابع در مقایسه با ژنراتورهای بزرگ و نیروگاه ها، حجم و ظرفیت تولید کمتری داشته و با هزینه پایین ترین راه اندازی می شوند. همچنین اتصال این تولیدات به شبکه های توزیع منافع و سودمندی های زیادی به دنبال دارد. مانند مورد هایی که بهره گیری از واحدهای تولید پراکنده را مورد توجه قرار می دهد می توان به مسائلی نظیر مسائل اقتصادی در توسعه نیروگاه ها، کاهش آلودگی محیط زیست، بالا بردن بازدهی این منبع در تولید برق، بالا بردن کیفیت برق رسانی به مشتریان، کاهش تلفات در شبکه های توزیع، بهبود پروفیل ولتاژ، آزادسازی ظرفیت شبکه و بسیاری از موردها دیگر تصریح نمود.
تعداد صفحه : 141
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار کارشناسی ارشد برق:طراحی و نوسازی شبکه های ابزار دقیق

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید