در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.SC” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – قدرت
عنوان :
طراحی بازارحراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
بطور کلی خدمات جانبی خدماتی هستند که علاوه بر انرژی برای بهره برداری مطمئن از شبکه برق لازم می باشد بهره برداری مطمئن سیستم قدرت به در دسترس بودن ذخیره ها توسط واحدهای تولید نیازمند می باشد ، تا بئین وسیله پیشامدهای تولید و انتقال پوشش داده گردد . بطور کل ذخیره ها توسط واحدهای تولید در بعضی از موردها تأمین می شوند . هنگامی که توسط واحدهای تولیدی مهیا می شوند. مقدار ذخیره ای که بهره گیری می گردد به اندازه و همچنین به ظرفیت واحد و مقدار خروجی بستگی دارد.  خدمات جانبی و انرژی در بازار رقابتی مستقل هستند و می توانند جداگانه توسط بازارهای مختلف مهیا شوند . از آنجا که منابع مشابه هم زمان به بازارهای مختلفی پیشنهاد می شوند بازارهای مختلف ممکن می باشد بر یکدیگر اثر متقابل بگذارند . یک شبیه ساز بازار قدرت ابزار قابل امکان برای مطالعه عملکرد بازارهای مختلف می باشد که این امر با مطالعات بازارهای مختلف می باشد که این امر با مطالعات بازارهای شبیه ساز انجام می گردد .
مقدمه
از آنجایی که صنعت برق به سمت رقابتی شدن کامل حرکت می کند ، خدمات گوناگونی که قبلاً توسط شرکتهای برق ارائه می گردید ، اکنون به صورت مجزا ارائه می گردد . عمده در نظر داشتن پیشرفت ISO، بر روی ساختار بازار به مقصود انتقال برق و انرژی و همچنین بر بازار ارائه خدمات جانبی که به سوی بحرانی تر شدن پیش می رود ، معطوف شده می باشد . خدمات جانبی به گونه عمده به خدماتی گفته می گردد که علاوه بر انرژی برای بهره برداری مطمئن شبکه برق لازم می باشد . بهره برداری مطمئن سیستم قدرت به در دسترس بودن ذخیره های تولید نیازمند می باشد تا بدین وسیله ، پیشامدهای تولید و انتقال پوشش داده می گردد . یک موضوع اساسی سیستم قدرت تجدید ساختار شده ، تعیین هزینه تأمین خدمات جانبی و چگونگی تغییر این هزین هها با در نظر داشتن تصمیم گیری های بهره برداری می باشد .
هدف
در این مطالعه این تاثیرات اجرای بازارهای رزرو در بازار انرژی در دو قسمت تاثیرات فنی و تاثیرات اقتصادی تقسیم شده می باشد. تاثیرات فنی عبارتند از تغییرات به وجود آمده در شرایط بهره برداری شبکه و پارامترهای مرتبط با بهره برداری کوتاه مدت یا بلند مدت شبکه. تاثیرات اقتصادی به دسته ای از پارامترهای اقتصادی بهره برداری از شبکه اطلاق می گردد که از اصول اقتصادی حاکم، رفتار بازیگران و
عملکرد بازار تاثیر می گیرند. مورد هایی نظیر قیمت محصول یا سود شرکت کنندگان در بازار یا قدرت بالقوه بازار برای یک یا چند تولید کننده خاص، سه نمونه بارز از مشخصات اقتصادی هر بازار می باشد . آن چیز که که در این پروژه مورد توجه قرار گرفته می باشد، مطالعه اثر متقابل بازارهای مختلف انرژی و خدمات جانبی در شرایط فنی و اقتصادی به وجود آمده در سیستم قدرت می باشد . در این مطالعه ساختارهای مختلف بازارهای انرژی و خدمات جانبی مورد مطالعه قر ار می گیرند و با بهره گیری از پارامترهای فنی و اقتصادی ذکر گردیده، به مقایسه تاثیر متقابل بازارها در نتایج فنی و اقتصادی پرداخته می گردد.
پیشینه پژوهش
بر طبق FERC، خدمات جانبی به مقصود ایجاد امکان انتقال توان از فروشندگان به خریداران با در نظر داشتن اجبار نواحی کنترلی و شرکتهای انتقال برای حفظ بهره برداری مطمئن از سیستم انتقال به هم پیوسته قدرت ، بر طبق دستورالعمل 1995 FERC، شش نوع خدمات جانبی و تعرفه های مربوط به هر یک از آنها تحت عنوان تعرفه های پیش فاکتوری مشخص گردید . این خدمات ، هزینه های بالغ بر 5 تا 25 درصد و میانگین 10 درصد کل هزینه های تولید و انتقال را در بر می گیرند.
تعداد صفحه : 88
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   متن کامل سمینار کارشناسی ارشد برق:Remote Semsing

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید