ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک -پایان نامه ارشد

این الگوریتم دارای فرآیندی کاملا مشابه با الگوریتم Mean Shift می باشد. شاید عمده ترین تفاوت این دو روش در چگونگی محاسبه مکان ناحیه هدف می باشد. در الگوریتم Mean Shift این کار توسط محاسبه مرکز جرم انجام می گرفت. این در حالی ست که در این الگوریتم ممان[2] های مراتب مختلف تأثیر تعیین کننده ای در محاسبه موقعیت این ناحیه دارند. برای محاسبه ممان ها از ارتباط زیر می توان بهره گیری نمود :

 

در ارتباط بالا I(x,y) نشان دهنده شدت رنگ مربوط به نقطه ای در مختصات (x,y) از عکس در فضای HSV می باشد. به علاوه x و y نیز به ترتیب نشان دهنده طول و عرض نقاط می باشند. به این ترتیب مرکز ناحیه هدف را می توان مطابق روابط زیر تعریف نمود ]7، 8[ :

 

با در نظر داشتن این نکته که اندازه ناحیه هدف در این الگوریتم به صورت وفقی تغییر می کند، این روش توانایی ردیابی در شرایطی که هدف تغییر اندازه دارد را نیز دارا می باشد. همچنین برخلاف روش Mean Shift که از مستطیل برای نمایش ناحیه هدف بهره گیری می کند، معمولا در این روش به علت بهره گیری از ممان های مراتب بالاتر که به نوعی نشان دهنده چگونگی پراکندگی داده ها نیز می باشند، از بیضی برای مشخص کردن ناحیه هدف بهره می برد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: