با در نظر داشتن تولید تصادفی و متغیر با زمان منابع  تجدید پذیر به یک سیستم کنترل لحظه ای و پویا [1] نیاز داریم، اما روش های کنترلی مانند الگوریتم ژنتیک[2] [29]و[30] ،شبکه های عصبی[3] [31] و[32] و یا منطق فازی[4]  [33]و[34] که به حجم بالای پردازش نیاز دارند ،کارایی نخواهند داشت زیرا زمانبر بوده و سیستم کنترل را دچار وقفه خواهند نمود .همچنین روشهای مبتنی بر پیش بینی، بر اساس احتمالات صورت گرفته و نتایج  دقیق و قطعی نخواهند بود و  خطاهایی در آنها هست. همچنین کنترل زاویه گام همانطور که گفته گردید،زمانی که سرعت باد به حداکثر مقدار مجاز می رسد یا از آن  بیشتر می گردد ، اندازه تولید در حد بالایی قفل می گردد پس این روش کنترلی دیگر به تنهایی پاسخگو نخواهد بود.

در چنین شرایطی یکی از گزینه های قابل قبول، بهره گیری از سیستم تزریق توان می باشد. بطویکه با برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا فرکانس را به حد مطلوب برساند.

ساخت چنین سیستم کنترلی نیازمند این مساله می باشد که کنترل کننده بدنه کنترلی وابسته به پارامترهای داخلی خود سیستم داشته باشد؛ و هدف این خواهد بود که سیستم کنترل به تغییرات داده های خود به شدت حساس بوده و تغییرات را مدیریت کند.

در این پایان نامه تمرکز بر روی بهره گیری از یک کنترل کننده برای تصمیم گیری و متناسب کردن تمام واحدهای تولید ، جهت کمینه کردن نوسانات فرکانس می باشد. سامان دادن کنترل کننده هایی برای تمام واحدهای تولید اگر به درستی انجام گردد و مدیریت گردد میتواند نوسانات فرکانس را به طرز قابل قبولی کاهش دهد. برای دستیابی به این هدف از تزریق توان بهره برده شده که هم برای کنترل واحدهای حرارتی معمول و هم برای کنترل واحدهای بادی و خوشیدی به کار رفته، بطوریکه  کلیه واحدها را با تعیین توان  مرجع برای آنها و مقایسه آن با توان تولیدی اندازه گیری شده، کنترل می کند.[35] چنین دستورات برای باتری ذخیره ساز موجود در شبکه نیز اتخاذ می گردد تا تمام این هماهنگی ها در جهت بهبود پایداری و کیفیت توان شبکه منسجم شوند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود رایگان متن کامل پایان‌نامه ارشد مهندسی برق -قدرت

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: