دانلود پایان نامه رشته برق چگونگی کنترل پاسخ فرکانسی سطوح انتخابگر فرکانس

 

سطوح انتخابگر فرکانس ساختارهای مسطح متناوبی هستند که شبیه فیلترهای الکترومغناطیسی اقدام می­کنند. پاسخ فرکانسی این فیلترها علاوه بر فرکانس به زاویه تابش و قطبش موج تابشی وابسته می باشد. پس بایستی با اعمال فاکتورهای مهم طراحی این ساختارها، که در فصل 2 این پروژه به آنها پرداخته گردید، فیلتر را به گونه­ای طراحی نمود که پاسخ فرکانسی آن نسبت به تغییرات زاویه تابش و قطبش پایدار باشد.

سطوح انتخابگر فرکانس در بازه­های متفاوت فرکانسی، کاربردهای زیادی دارند. در بسیاری از این کاربردها، نیاز به طراحی فیلترهای چندبانده احساس می­گردد. در این پروژه فیلترهای دوبانده میان­نگذر مایکروویو مطالعه شده می باشد.

در سال­های اخیر، در جهت طراحی و ساخت فیلترهای چند­بانده از روش­های مختلفی برای ایجاد چند فرکانس تشدید در پاسخ فرکانسی ساختار بهره گیری شده می باشد که نمونه­هایی از این روش­ها در این پروژه مطالعه گردید. در این روش­ها برای ایجاد چند فرکانس تشدید در پاسخ فرکانسی فیلتر از عناصری با شکل­ها و ابعاد مختلف یا از چندین لایه از سطوح انتخابگر فرکانس بهره گیری شده می باشد. در همه این روش­ها کوشش شده 1- در فرکانس تشدید مورد نظر تلفات تعبیه[1] در باند انعکاسی بسیار کمتر از dB  20- و در باند گذر نزدیک به 0 dB باشد، 2- از ساختاری با حجم کم بهره گیری گردد، 3- از روش­های واکاوی ساده­تر همراه با کمترین زمان شبیه­سازی بهره گیری گردد و 4- ساختار طراحی شده از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

[1] Insertion loss

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: