دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: بررسی تئوری فیلترهای تطبیقی غیرخطی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – کنترل
عنوان :
مطالعه تئوری فیلترهای تطبیقی غیرخطی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
 
چکیده:
مطالبی که می خوانید، سمیناری با عنوان مطالعه تئوری فیلترهای تطبیقی غیر خطی می باشد. آغاز در فصل دوم به مطالعه فیلترهای تطبیقی خطی می پردازیم که شامل ساختارها مانند ساختار FIR و IIR و کاربردها مانند کاربرد فیلتر تطبیقی در شناسایی سیستم، حذف نویز و غیره مورد مطالعه قرار می گیرند. سپس در فصل سوم به مطالعه فیلترهای تطبیقی غیرخطی می پردازیم. الگوریتم های بر پایه گرادیان اظهار می شوند و سپس روش های خطی سازی سیستم های غیرخطی برای اعمال فیلتر مورد مطالعه قرار می گیرد. فیلتر سری ولترا و دو نمونه از الگوریتم های دستکاری شده ولترا یعنی ولترای الحاقی کامل و ولترای نیمه الحاقی اظهار می گردد. در ادامه به تبیین فیلترهای فضای حالت بازگشتی غیرخطی تطبیقی و محاسبات آن و روش های کاهش محاسبات گرادیان می پردازیم. پایداری و همگرایی فیلترهای غیرخطی را مورد مطالعه قرار داده و در ادامه فیلتر کالمن و سپس فیلتر کالمن توسعه یافته و UKF مورد مطالعه قرار می گیرند.
مقدمه:
فیلترهای ثابت معمولی که برای استخراج اطلاعات مورد بهره گیری قرار می گیرند دارای ساختار خطی و تغییرناپذیر با زمان می باشد، پس این گونه فیلترها برای سیستم هایی که پارامترهای متغیر با زمان دارند و یا اینکه متغیرهای حالت غیرخطی دارند ناکارآمد می باشند. از این رو فیلترهای تطبیقی برای سیستم های متغیر با زمان با ساختارهایی نظیر FIR یا IIR و با الگوریتم های تطبیقی مانند LMS,NLMS,RLS,FRLS,BNLMS,… مورد بهره گیری قرار می گیرند. فیلترهای غیرخطی برای سیستم های غیرخطی مورد بهره گیری قرار می گیرند. فیلتر معروف برای سیستم های غیر خطی، فیلتر سری ولترا می باشد. فیلتر معروف دیگری که برای سیستم های غیرخطی مورد بهره گیری قرار می گیرد نوع خاصی از فیلتر کالمن می باشد که در این سمینار به صورت کامل راجع آن ها بحث خواهد گردید. مسئله مهم در بهره گیری از فیلترهای تطبیقی غیرخطی حجم محاسباتی بالا و مشکل در پیاده سازی آنان می باشد. پس همواره به دنبال فیلترهایی هستیم که دارای ضرایب محدودتری نسبت به بقیه باشند. حتی الامکان به دنبال روش هایی هستیم که بتوان از یک سیستم خطی به جای یک سیستم غیرخطی بهره گیری نمود.
تعداد صفحات: 60
قیمت: 14700 تومان

***

—-

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *