دانلود پایان نامه ارشد تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

1-5- جمع‌بندی و ساختار پایان‌نامه

با مطالعه کارهای انجام شده در این حوزه می توان گفت:

در روش های مبتنی بر PR همواره، استخراج و انتخاب ویژگی­های کارا یک اصل کلیدی برای شناسایی نوع مدولاسیون می باشد. علاوه بر آن تعداد زیادی از این روش‌ها به اندازه SNR، حساسیت زیادی دارند. از طرفی با مطالعه­ی کارهای قبلی، می­توان دریافت که، بهره گیری از الگوریتم­های بهینه­سازی، موجب تطبیق بیشتر بین واحد استخراج ویژگی و واحد طبقه‌بندی کننده شده و اقدام­نمود سیستم را در SNR های پایین افزایش می­دهد. همچنین، بهره گیری از ویژگی‌های آماری درصد موفقیت شناساگر را بالاتر می‌برد. دو عامل اصلی باعث اقدام­نمود پایین شناساگرهای مدولاسیون و تفکیک تعداد معدودی از مدولاسیون‌ها می شوند. یکی از این عوامل، ویژگی‌هایی می باشد که به گونه مستقیم از سیگنال یا پارامترهای مشتق شده از سیگنال استخراج می شوند. عامل دوم طبقه‌بندی کننده‌هایی می باشد که در دسته‌بندی بر­اساس ویژگی‌های تعریف‌شده، مورد بهره گیری قرار می‌گیرند.

به گونه اختصار بالا بودن تعداد ویژگی­ها، نیاز به داده­های ورودی زیاد و نوع اظهار فضای ویژگی را می­توان مهم­ترین چالش بیشتر کارهایی پیشین قلمداد نمود. در این پژوهش قصد داریم تا با مطالعه عوامل معضلات روش­های قبلی، سیستمی را پیشنهاد دهیم تا بتواند بهترین نگاشت از داده­های (خام) ورودی را به داده­های هدف (برای) واحد طبقه­بندی کننده ایجاد نماید. جهت رسیدن به این امر موردها زیر در این پروژه انجام شده می باشد:

1) بهره گیری از ویژگی‌های موثر و کارا که بتوانند قابلیت بالایی برای شناسایی مدولاسیون‌ها داشته باشند. در این پایان­نامه از آمارگان مرتبه‌ی بالا که در مرجع [6] بهره گیری شده می باشد به عنوان ویژگی های پایه­ای بهره بردیم.

2) بهره گیری از طبقه‌بندی کننده با ناظر مناسب که بازدهی و قابلیت تعمیم‌پذیری بالایی داشته باشند. برای این کار از طبقه‌بندی کننده چند کلاسه مبتنی بر ماشین بردار پشتیبان بهره گیری شده می باشد.

3) با در نظر داشتن افزایش بهره گیری از سیستم­های OFDM در انتقال سریع و ایمن سیگنال­های مخابراتی، لزوم تشخیص خودکار در این سیستم­ها، در خور توجه می باشد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: