دانلود پایان نامه ارشد:طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

چندین منبع مناسب برای تئوری حاکم بر رادارهای دهانه ترکیبی هست [8-2]. در این مراجع رادارهای دهانه ترکیبی تک‌پایه[1] و در بعضی دو پایه[2] مرسوم که عموما بصورت پالسی هستند تبیین داده شده اند. در بیشتر این مراجع طراحی و ملزومات مربوط به رادارهای فضاپایه[3] و یا ارتفاع بالا مورد توجه قرار گرفته می باشد. در بعضی کارهای دانشگاه بیرگام یانگ[4]  مانند [9] رادارهای پالسی کوچک و حتی موج پیوسته[5] کم توان [10] مورد پژوهش و ساخت قرار گرفته‌می باشد.

در حالت پالسی ایزولاسیون[6] خوبی بین فرستنده و گیرنده می‌توان ایجاد نمود. در این حالت فرستنده و گیرنده دارای آنتنی واحد خواهند بود. علی‌رغم این مزیت‌ها ایجاد پالسی باریک با توانی بالا، به سخت‌افزاری پیچیده نیاز دارد. از طرفی ایجاد سیگنال موج پیوسته به پیک توان کمتری احتیاج دارد و پیچیده‌گی سخت‌افزاری کمتری دارد[12-11]. از این رو ترکیب رادار‌های دهانه ترکیبی و تکنیک موج پیوسته می‌تواند مفید و در کاهش هزینه، وزن و توان ارسالی و افزایش حد تفکیک‌پذیری موثر باشد. با این ویژگی‌ها این رادارها برای بهره گیری در پهپاد[7]ها مناسب خواهند بود. در [10]، [11] و[13] تا [16]، هایی برای همین مقصود طراحی شده می باشد. غالب طراحی‌های انجام شده بر اساس تکنیک FMCW استوار می باشد.

در رادارهای هوابرد با انحراف سنسور از مسیر اصلی خود، کیفیت تصویر استخراج شده بسیار پایین می‌آید. برای محاسبه‌ی اندازه انحراف از مسیر، پارامترهای پروازی با بهره گیری از GPS[8] و INS[9] بدست می‌آید [12]،[17]. بهره گیری از این اطلاعات اندازه‌گیری شده می‌تواند در بهبود کیفیت تصاویر کمک کند.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: