در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مطالعه پخش بار احتمالاتی فازی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
یکی از مسائل مهم در سیستم های قدرت محاسبات پخش بار می باشد. روش های متعددی جهت پخش بار اظهار می گردد، اکثر این روش ها مدل بارها را به صورت ثابت در نظر می گیرد. با در نظر داشتن اینکه معمولاً در سیستم های قدرت، اختلالات موجود باعث تغییر نقاط کار سیستم می گردد، از این جهت لازم می باشد مدلی برای بارها پیشنهاد گردد که عدم قطعیت بارها را نمایش دهد تا به واقعیت کار سیستم قدرت نزدیکتر باشد. برای این مقصود، برای بارها توان های راکتیو و اکتیوی پیشنهاد می گردد که دارای قطعیت نبوده و می توان آن را به دو مقصود در نظر گرفت. در حالت اول به صورت کمیت های آماری و بهره گیری از حالت اتفاقی محاسبات پخش بار که تجزیه و تحلیل آن با بهره گیری از تبدیل فوریه سریع انجام می پذیرد. حالت دوم به صورت در نظر گرفتن متغیرها به شکل اعداد فازی می باشد. این دو روش باهم مقایسه شده می باشد و نتایج، حاکی از این مطلب می باشد که زیرا واکاوی فازی نیاز به اطلاعات کمتری دارد، می تواند در سیستم های بزرگ به صورت گسترده تر مورد بهره گیری قرار گیرد.
مقدمه:
ارزیابی عمده یک سیستم قدرت پیشرفته که به صورت آنی انجام می گردد، همیشه مورد رضایت تمامی مشتریان و مصرف کنندگان برق بوده می باشد. در این راه معضلات بسیار زیادی می باشد که مهندسان با آن درگیرند و در پی اندیشه ای مناسب در مورد آنها می باشند. این معضلات شامل:
1- دامنه ولتاژ نقطه ای و فرکانس سیستم بایستی بین مقادیر مرزی حفظ گردد.
2- تناوبی بودن جریان باعث برجا گذاشتن شکل موج های جریان و ولتاژهای نسبتا سینوسی می گردد.
3- خطوط انتقال بایستی در محدوده پایداری و در محدوده گرمایی خودشان باشند.
4- سهم اتصالی ها بایستی کمتری مقدار باشد.
علاوه بر آن زیرا رقابت بین شرکت های مختلف برقی در تنظیم مجدد سیستم هست، پس بایستی ارزش انتقال و قوانین آن حفظ گردد. برای توسعه بخشیدن به این کار، چندین نشریه کلیدی و راه گشا در زمینه عملکرد سیستم های قدرت وجود دارند که براساس ترتیبی موثر، مبحث پخش بار و مطالعات برگرفته بر پایه پخش بار را به گونه احتمالی مورد مطالعه قرار می دهند.
موضوع اصلی مبحث مطالعه پخش بار، تعیین وضعیت حالت ماندگار عملکرد شبکه قدرت می باشد. در حالت ماندگار می توان خروجی هایی را پیدا نمود که شامل مجموعه ای از وضعیت بارها، توان های اکتیو و راکتیو عبوری در طول شبکه و دامنه ولتاژها و زوایای فازها در تمام باس های شبکه می باشد.
توسعه، طراحی و عملکرد روزانه سیستم های قدرت بر مطالعات پخش بار گران قیمتی بنا شده می باشد. اطلاعاتی که در این مطالعات بهره گیری می گردد، چونان که نمایش دهند یا خیر، شامل دامنه ولتاژ نقطه ای و توان های اکتیو و راکتیو عبوری در طول خطوط انتقال و ترانسفورماتورها هستند که در بین محدوده ای که از قبل در موردشان تصمیم گیری شده، اقدام می کنند. اگر دامنه ولتاژ از محدوده های خود در یک و یا چند نقطه از شبکه خارج گردد، آنگاه در خور کنترل و تنظیم مجدد شایسته آن قرار خواهد گرفت. به گونه مشابه، اگر مطالعه ای پیش بینی کند که پخش بار، چه ظرفیتی را در یک خط انتقال جابجا می کند، کنترل متناسب آن اعمال خواهد گردید.
برای مدل کردن یکپارچه تولید توان غیرقطعی در سیستم روشی پیشنهاد می کنیم. جزئیات این روش در فصل اول آمده که با عنوان «تحلیل عدم قطعیت در حالت ماندگار سیستم قدرت» مطرح می گردد. واضح می باشد همان گونه که شاهد اجرای تعداد زیادی از بخش های اطلاعات ورودی هستیم، اطلاعات درخواستی پخش بار محدوده های ثابتی را به کار می گیرند تا بر روی حل تأثیر گذارند.
در حین محاسبات پخش بار، تأثیرات پراکندگی و بی دقتی داده ها به گونه ای می باشد که محدوده ای از مقادیر را برای هر کمیت خروجی به دست آورده و با درجه بالایی از احتمالات، وضعیت های عملکرد سیستم را تحت کنترل قرار می دهد.
تعداد صفحه : 95
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: طبقه بندی شی گرا اطلاعات طیفی و مکانی در تصاویر سنجش از دور چندطیفی

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید