در مطالعه ای، بهینه سازی فیدرها با هدف کمینه سازی هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های تعمیرات و نگهداری فیدرها صورت گرفته می باشد. روش مورد بهره گیری درحل مسئله، از چگونگی جستجوی غذا توسط باکتری E- Coli با چهارمرحله اصلی شیمی آرائی[1]، تولید[2]، بازتولید[3] و حذف – پراکندگی[4] الهام گرفته می باشد. جستجوی غذا براساس تابع علامت دهی سلول به سلول و اندازه ماده غذائی می باشد.

برای جلوگیری از به دام افتادن درکمینه محلی، از مرحله بازتولید عبورکرده و برای حفظ شعاعیت شبکه از مرحله حذف – پراکندگی گذر می کند. این روش، در مقایسه با روشهای GA و ACS و SA دارای تعداد پارامترهای اولیه کمتری جهت تنظیم بوده و نیز حل مسئله به تعداد تکرار کمتری نیاز دارد[1].

درمطالعه ای دیگر، بهینه سازی فیدرها با هدف کمینه سازی هزینه های قطع برق، هزینه های تلفات توان و هزینه های سرمایه گذاری و تعمیرات و نگهداری صورت پذیرفته می باشد. روش مورد بهره گیری در حل مسئله، روش شبیه سازی حرارتی[1]، بوده که ازفرایند گداخت و تبرید فلزات الهام گرفته می باشد. در این روش نقاط نزدیک نقطه داده شده، در فضای جستجو مطالعه می گردد. پیاده سازی SA به سه عامل نقطه شروع و مولد حرکت و برنامه تبرید بستگی دارد. قابلیت انعطاف درکوچک گرفتن طول گامهای تصادفی در الگوریتمSA  مانع از بروز هرگونه ناپایداری و ناهمگرایی می گردد. علاوه بر آن توانایی SA در خروج از بهینه‌های محلی و همگرایی به سوی بهینه‌ی سراسری از جنبه‌ نظری و در کاربردهای عملی به اثبات رسیده می باشد. بعضی مسائل پیچیده که با روش‌های دیگر حل بهینه‌ی آن‌ها شاید غیر ممکن به نظر برسد از طریق روش SA قابل حل می باشد. لزوماً SA بهترین جواب را ارائه نمی‌کند اما درصورتی که پارامترهای موردنیاز درست انتخاب شوند، می‌تواند یک جواب خوب که بهینه هم باشد ارائه کند. به گونه کلی SA در حل بسیاری از مسائل مشکل موفق بوده و دربرخی از آن‌ها جواب بهینه‌تری نسبت به سایر الگوریتم‌ها ارائه نموده می باشد[2].

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه با موضوع تاثیر شیارهای استاتور و روتور بر پارامترهای الکتریکی ماشین

5Simulated Annealing

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده