پایان نامه رشته برق در مورد توان اکتیو و راکتیو

در سال­های اخیر کاهش منابع سوختهای فسیلی و خطر پایان پذیری آن­ها از یک سو و اثرات نامطلوب زیست محیطی در بهره گیری از این منابع از سوی دیگر کارشناسان را به سمت بهره گیری از منابع جدیدی سوق می­دهد که معضلات و معضلات منابع مذکور را نداشته باشند، در این بین بهره­گیری از انرژی­های تجدیدپذیر یکی از راه کارهای امیدوار کننده می باشد که بهره گیری از میکروگریدها یکی از راه­ها می­باشد.

میکروگرید شبکه­ای با مقیاس کوچک درسطح ولتاژ توزیع می باشد که از پیوستن  تولیدات کوچک، مدولار وذخیره انرژی در سیستم­های ولتاژ پایین یا متوسط شکل می­گیرد، در واقع یک شبکه­ی میکروگرید با ترکیبی از انرژی­های تجدیدپذیر همراه با سوخت­های فسیلی به تولید توان در سطح ولتاژ توزیع می­پردازد. حضور میکروگریدها در شبکه­های توزیع، مزایای بسیاری را برای مشترکین فراهم می­نمایند. میکروگریدها قابلیت فراهم کردن کیفیت توان مطابق با نیازهای مشترکین را دارا می­باشند، همچنین تاثیرات مثبت میکروگریدها بر بازار برق و صرفه­جویی اقتصادی و از سوی دیگر تاثیر آن بر کاهش آلاینده­های هوا باعث توجه بسیاری از پژوهشگران و کارشناسان بر موضوع میکروگریدها شده می باشد، در چنین شرایطی واضح هست که داشتن یک استراتژی بهینه برای مکان واحدهای تولید پراکنده در میکروگرید مهم می باشد و عدم در نظر داشتن آن باعث هدر رفتن وقت و منابع مالی زیاد می­گردد.

برای ساخت میکروگریدها می­توان از تکنولوژی های:پیل سوختی، میکروتوربین­ها، انرژی زمین گرمایی، بیوماس، سیستم­های مبدل انرژی باد، سیستم­های فتوولتاییک و. . . بهره برد که در این راستا بهره گیری از سیستم­های فتوولتاییک به دلیل انرژی نامحدود خورشید رواج بیشتری یافته می باشد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد