الگوریتم ژنتیک از تکاملی بیولوژیکی برای ایجاد مجموعه­ای از نقاط فضای جستجو به سمت یک نقطه­ی بهینه بهره گیری می­کند. الگوریتم ژنتیک با انتخاب یک جمعیت از پارامترهای کدبندی شده با بالاترین سطح برازندگی (یعنی پارامترهائی که منجر به بهترین پاسخ می­شوند) و انجام ترکیبی از عملگرهای جفت­گیری، جهش و تقاطع روی آنها، مجموعه­ی بهتری از پارامترهای کد شده را تولید می­کند. الگوریتم ژنتیک به سادگی اجرا شده و قادر به یافتن نقطه­ی بهینه­ می باشد.

در [26]، تعدادی از روش­های تسریع عملکرد الگوریتم ژنتیک برای حل مساله­ی بهینه­ی خازن در سیستم­های توزیع چند مبدله­ی نامتعادل مطالعه شده و نتایج آن با هم مورد مقایسه قرار گرفته می باشد. از این رو، برتری­های اصلی این مقاله عبارت می باشد: 1) بسط تکنیک­های جایابی خازن در سیستم­های توزیع چند مبدله­ی نامتعادل با در نظرگیری اعوجاج­­های شکل ­موج، 2) مقایسه­ی رفتار این تکنیک­ها با یکدیگر و الگوریتم ژنتیک ساده بدون هیچ کاهش در فضای جستجو به مقصود اثبات برتری.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته برق:تعیین بهینه اندازه منابع انرژی در ریز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعیت‌ها