اطلس ساختارهای متفاوت موجود در یک تصویر منفرد را توصیف می­کند که می­تواند توسط بخش­بندی دستی یک تصویر یا ادغام اطلاعات از چندین تصویر بخش­بندی شده از بیماران مختلف بدست آید. با وجود اطلس، یک تصویر می­تواند با نقشه­یابی تعدیل فضایی[1] خود با اطلس با بهره گیری از فرایند ثبت، بخش­بندی گردد [73]. این روش که بویژه در بخش­بندی مغز بکار رفته می باشد [74] همچنین برای بخش­بندی قلبی نیز بکار می­رود.

همچنانکه در شکل 2-6 نشان داده شده می باشد، اصول کار، ثبت اطلس بر چسب دار (نشاندار) روی تصویر مورد بخش­بندی و سپس انتقال به اطلس و دستیابی به بخش­بندی نهایی می باشد. بدین ترتیب بخش بندی در طول تمام سیکل قلبی با بهره گیری از اصول مشابه قابل انجام می باشد [75].

 

شکل 2-6 . بخش­بندی بر مبنای اطلس [75]

 

در مطالعات، ساخت یک اطلس قلبی آناتومیکی مبتنی بر یک تصویر بخش­بندی شده منفرد، بخش­بندی میانگین بدست آمده از جمعی سالم داوطلب و یا مبتنی بر لاشه اطلس[2] می باشد [67]. اطلس یا مدل می­تواند روی هر فرد جدید با بهره گیری از انطباق (NRR) non- rigid منطبق گردد. NNR یک انتقال[3] می باشد که مسئول تغییر شکل­های الاستیک می باشد. NRR شامل حداکثر­سازی اندازه تشابه بین یک تصویر منبع S (اطلس) و یک تصویر هدف یا مرجع R (تصویر بخش­بندی نشده) می­باشد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه :تاثیر شیارهای استاتور و روتور بر پارامترهای الکتریکی ماشین
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده