موتور مورد نظر جهت انجام شبیه سازی یک موتور 3hp ، 460 ولت، 4 قطب، سه فاز اتصال ستاره با فرکانس کاری 60 هرتز می باشد. در سیم بندی ماشین سه کلاف در هر فاز هست که کلاف ها متحد المرکز هستند و هر کلاف نیز دارای 132 دور می باشد. بنا براین در هر شیار 44 دور قرار می گیرد. در موتور نمونه خطای حلقه به حلقه در فاز A رخ داده می باشد.

در این قسمت رفتار ماشین هنگامیکه تغذیه آن یک ولتاژ سینوسی با فرکانس 60 هرتز  می باشد، در حالت راه اندازی و بدون بار مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. نتایج این مطالعه در نمودار های زیر ارائه شده می باشد.

آغاز شکل موج جریان فاز A در شکل زیر نمایش داده شده می باشد.

شکل3- 11شکل موج جریان فاز A

همانطور که از نمودار مشخص می باشد، رفتار موتور را می توان به دو قسمت تقسیم نمود، حالت گذرا و حالت پایدار. همچنین می توان به گونه تقریبی اظهار نمود که حالت گذرای جریان در 200 میلی ثانیه اول میرا می گردد و پس از آن موتور به حالت پایدار وارد می گردد. از بازه زمانی رفتار گذرا به عنوان یک پارامتر برای مطالعه رفتار موتور در دو حالت سالم و خطا بهره گیری خواهیم نمود.

نمودار سرعت ماشین بر حسب زمان در ادامه ارائه شده می باشد.

نمودار3- 1نمودار سرعت ماشین بر حسب زمان

از این نمودار نیز می توان صحت تقسیم بندی رفتار ماشین به دو قسمت گذرا و پایدار بهره گیری نمود. ورود به حالت پایداری در حدود بازه زمانی 200 میلی ثانیه اتفاق می افتد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خودروهای هایبرید برقی-دانلود پایان نامه برق

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده