عوامل مختلفی در خروجی توان توربین بادی اثر دارد که از بین آن­ها سرعت باد مهمترین عامل تعیین کننده می­باشد. عموماً خروجی توان این واحدها با توان سوم سرعت باد رشد می­کند و پیش­بینی توان این واحدها بر اساس پیش­بینی سرعت باد صورت می­گیرد. پس خطا در پیش­بینی سرعت باد، منجر به خطای بزرگ­تری در پیش­بینی توان خروجی واحدهای بادی می­گردد. پس توان خروجی توربین­های بادی ماهیتی تصادفی دارند و می­توان با یک توزیع آماری نظیر توزیع ویبال، توزیع نرمال و… آن را مدل نمود، یا با بهره گیری از روش­هایی مانند  شبکه عصبی [58] و [70]، روش [1]ARMA [66] و یا منطق فازی [71] توزیع احتمال آن تخمین زده می­گردد.

در این بخش روش مورد بهره گیری برای مدل کردن عدم قطعیت نیروگاه بادی ارائه می­گردد. در این پژوهش فرض شده که توان مزرعه بادی با یک توزیع نرمال  مدل می­گردد، که در آن  متوسط تولید بادی و  انحراف معیار (درصدی از ) می­باشد. برای در نظر گرفتن عدم قطعیت تولید نیروگاه بادی به این شکل اقدام می­گردد که در آغاز تعداد زیادی سناریو برای باد و همچنین خروج واحدها و خطوط متناسب با ابعاد شبکه (تعداد متغیرهای تصادفی) و افق زمانی مورد مطالعه با بهره گیری از روش مونت کارلو تولید کرده و پس از کاهش تعداد سناریوها به تعداد مناسب به مسئله بهینه­سازی­ای اعمال می­گردد [44]، که در بخش بعد به فرمولاسیون این مسئله پرداخته می­گردد (چگونگی تولید سناریوها در پیوست (ب) آورده شده می باشد).

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد در مورد طراحی الگوریتم های تخصیص نرخ بهینه بر مبنای تابع سودمندی در شبکه های داده

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: