RHP zero مسائل مربوط به پایداری و زمان تسویه را بالا می برد و Rz می تواند به مقصود حذف یا کم اثر کردن صفر (Rz = 1/gm1)و یا انتقال صفر به LHP منجر گردد.زمانیکه صفر به LHP منتقل گردید پاسخ فاز صفر به پاسخ فاز مجموع اضافه می گردد و این به معنای افزایش حد فاز PM می باشد(که به آن جبران سازی بار گفته می گردد).

مسئله عملی در بهره گیری Rz این می باشد که تنظیم مقدار آن به یک مقدار دقیق (1/gm1) با شیفت در فرایندهای دما یا ولتاژ چالش دارد.یک راه حل این مسئله جایگزین کردن مقاومت با یک ماسفت ناحیه ترایود می باشد(شکل 3-16). Mz مانند یک مقاومت با مقدار 1/gm1 اقدام می کند.به گونه ایده آل ولتاژ سورس گیت ترانزیستور M7 مانند VSG ترانزیستور MP1 می باشد.پس ولتاژ سورس گیت ترانزیستور MP2 با ولتاژ گیت سورس Mz برابری می کند.مقاومت کانال Mz به مقدار 1/gm1 تتنظیم می گردد.مسئله عملی با این روش توان مصرفی هدر رفته با مدارات اضافی می باشد و این حقیقت که اگر سویینگ خروجی بالا رود (خصوصا در فرکانس های بالا که Cc امپدانس کوچکی دارد) ، Mz می تواند از ناحیه ترایود خارج گردد که این امر می تواند رفتارسیگنال بزرگ op-amp را تحت تاثیر قرار دهد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه بهبود طبقه‌بندی سیگنال الکتروکاردیوگرام -ECG- با ماشین بردار پشتیبان و بهینه‌سازی اجتماع ذرات -PSO-SVM-
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده