تصویر رنگی معمولا با نمایش سه تصویر تک رنگ مجزا، به نمایش درمی­آید. به گونه ایده آل، هر پیکسل نشان دهنده سه باند رنگی می باشد[1] . در اقدام، در بسیاری از دوربین های دیجیتال، به مقصود کاهش هزینه­های تولید، تنها از یک سنجشگر رنگ (قرمز، سبز یا آبی) برای هر پیکسل بهره گیری می­گردد[2] . آرایه آشکارساز، شبکه ای از CCD ها می باشد، که با قرار دادن آرایه فیلتر رنگ (CFA)[3] پیش روی CCD ، هر یک حساس به یک رنگ می­شوند. الگوی بایر[4] که در شکل 4-1(الف) نشان داده شده می باشد، نمونه­ای متداولی از چنین فیلتر رنگی می­باشد. در این الگو، مولفه­های سبز نیمی از تمام پیکسل­ها و دو برابر پیکسل­های آبی و قرمز هستند[121]. مطالعه سایرCFA ها به همراه ویژگی­شان در [88] آمده می باشد.

مقادیر باند­های رنگی از دست رفته در هر پیکسل، اغلب با بهره گیری از درونیابی مقادیر پیکسل­های همسایه ساخته می­شوند. این فرآیند  به عنوان موزائیک زدایی رنگ شناخته شده می باشد. روش­های موزائیک­زدایی متعددی برای حل این مسئله پیشنهاد شده­می باشد. در این قسمت بعضی از روش­های متداول را مطالعه می­کنیم.

[1] این حالت برای بیشتر دوربین­های گران قیمیت 3-CCD می باشد.

[2] این حالت برای دوربین­های ارزان قیمت 1-CCD می باشد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه برق طراحی الگوریتم جدید زمان بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه های LTE
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده