داده‌ها بهره گیری می‌کنند. همچنین گره‌هایSPIN می‌توانند تصمیم گیری جهت انجام ارتباطات خودرا هم براساس اطلاعات مربوط به برنامه کاربردی و هم بر اساس اطلاعات مربوط به منابع موجود خود به انجام برسانند. این کار باعث می گردد که حسگرها بتوانند داده‌ها را باوجود منابع محدود خود، به صورت کارآمدی پراکنده کنند.

دو راه کار کلیدی دسته پروتکل‌های SPIN  برای بر طرف کردن معضلات مطرح شده درروش کلاسیک همه پخشی، بهره گیری از مذاکره و تطبیق منابع می باشد. برای برطرف کردن مشکل تصادم وهم پوشانی، گره‌هایSPIN از مذاکره با یکدیگر قبل از ارسال اطلاعات بهره گیری می‌کنند. همچنین گره‌ها قبل از ارسال داده‌ها، منابع خود را ارزیابی می‌کنند. هرگره حسگر مدیرمنابع ( Resource Manager ) مخصوص خودش را دارد که مصرف انرژی رادنبال می کند. برنامه‌های کاربردی قبل از ارسال یا پردازش داده‌ها مدیر منابع را مطالعه می کنند، که این امر به حسگرها کمک می کند تا بعضی ازفعالیت های خاص را هنگام کمبود انرژی متوقف کنند. شبکه داده‌ها که در SPIN به عنوان نماینده داده‌ها تولید می شوند بایستی حجم کمتری از داده‌هایی که نماینده آن‌ها هستند، داشته باشند. همچنین اگر دوقطعه ازداده ها باهم قابل تفکیک باشند، بایستی شبه داده‌ای آن‌ها نیز این خاصیت را داشته باشند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق:طراحی استراتژی کنترل سلسله مراتبی زمان واقعی در خودروهای هایبرید برقی