در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – کنترل
عنوان :
کاربرد تکنیک نرو-فازی در شناسایی خطا با بهره گیری از روش ترکیب داده ها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
طراحی یک سیستم عیان سازی و تشخیص خطا در این پژوهش مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. ماژول عیان ساز و تشخیص خطا (FDI) با بهره گیری از روش های آماری و شبکه هوشمند طراحی گردیده می باشد. در این پژوهش روش های آماری مانند PCA و ICA جهت کاهش ابعاد داده های سیستم توسط استخراج خصیصه های مهم، به کار گرفته شده اند. جهت عیان سازی و تشخیص خطا ، شبکه نرو-فازی برای هر رویداد خطایی توسط داده های کاهش یافته شده بدست آمده از فرآیند ، آموزش می بیند. پس از آموزش؛ ترکیب شبکه نرو-فازی و سیستم کاهش داده ICA و یا PCA  به عنوان سیستم عیان سازی و تشخیص خطا به کار گرفته می گردد که اطلاعات خطا را به سیستم ناظر جهت اتخاذ تصمیم مناسب می فرستد. با بهره گیری از این روش امکان توسعه سیستم شناسایی خطا در هنگام بروز خطاهای جدید با بهره گیری از آموزش یک واحد خطایابی دیگر براحتی امکان پذیر می گردد .
مقدمه:
سیستم های کنترل مدرن روز به روز به جهت احتیاج به عملکرد بهتر در صنایع مدرن، پیچیده تر می گردند. از طرف دیگر، خرابی اجزاء سازنده مانند خرابی محرک ها، سنسورها و کنترل ها اجتناب ناپذیر می باشد. خطاها می توانند دینامیک را تغییر دهند و باعث کاهش عملکرد سیستم و یا حتی ناپایداری آن گردند. پس شناسایی و عیان سازی خطا در طراحی سیستم کنترل لازم گویا.
در این پژوهش سیستم آشکارسازی و تشخیص خطا بر پایه تکنیک های هوشمند مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. بهره گیری از شبکه های عصبی در طی دو دهه اخیر بسیار مورد توجه محققان و صنعت گران قرار گرفته می باشد. علت این امر علاوه بر سادگی کاربرد آنها، بازدهی این روش ها در مدلسازی فرآیندهایی می باشد که رفتاری به شدت غیر خطی دارند. به مقصود مدیریت شرایط غیرعادی یک فرآیند، لازم می باشد آغاز عادی یا غیرعادی بودن وضعیت فرایند عیان و عیوب ایجاد کننده وضعیت غیرعادی شناسائی شوند. امروزه واحدهای فرآیند بسیار پیچیده بوده و شامل اندازه گیری های زیادی از متغیر های فرآیند می باشند که جهت کنترل و مونیترینگ فرآیند به کار می طریقه. با در نظر داشتن این نکته یک کاربر جهت مونیترینگ فرآیند، اغلب با حجم وسیعی از داده ها مواجه می باشد که این خود می تواند موجب سردرگمی وی و همچنین افزایش حجم محاسباتی گردد. از این رو مساله طراحی یک سیستم هوشمند شناسائی و تشخیص عیوب (PFDD) که قادر باشد به صورت بهنگام اقدام کند و از لحاظ ایمنی و اقتصادی مقرون به صرفه باشد توجه تعداد زیادی از محققان را به خود جلب نموده می باشد. سیستم عیان سازی و تشخیص خطا بر پایه ترکیب روش های آماری مانند PCA و ICA جهت کاهش ابعاد داده و شبکه نرو-فازی به مقصود ترکیب داده ها و عیان سازی و تشخیص و طبقه بندی خطاها، می باشد. اطلاعات خطا توسط ماژول آشکارسازی و تشخیص خطا بدست می آید و سپس به مقصود اخذ تصمیمات کنترلی به سیستم ناظر فرستاده می گردد.
تعداد صفحه : 57
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: بررسی رهیافت های شناسایی سیستم

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید