در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

پژوهش و مطالعه آخرین متدها در FPGA

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
فناوری های فراپهن باند با ایجاد ارتباطات بدون سیم با سرعت انتقال بسیار بالا، به عنوان طلایه دار روش های ارتباطی بی سیم مطرح هستند.
علاوه بر کاربردهای پر سرعت، فناوری فراپهن باند به دلیل مصرف توان و پیچیدگی کمتر به عنوان جایگزین بسیار کم هزینه ای برای سیستم های انتقال اطلاعات کنونی می باشد.
در این پایان نامه، کوشش بر معرفی چندین روش طراحی فرستنده فراپهن باند شده می باشد و در نهایت با مطالعه طرح های انجام شده، طرحی نهایی با رفع نقایص و بهینه سازی طرح های گذشته پیشنهاد شده می باشد. سرانجام کلیه روش های پیشنهادی با یکدیگر مقایسه خواهند گردید.
اختصار ای از مطالب فصل های این پایان نامه به صورت زیر می باشد:
در فصل اول به معرفی کلی فناوری فراپهن باند می پردازیم. اصول دریافت و ارسال اطلاعات را مطالعه می کنیم و مزایای این فناوری نسبت به روش های متداول را مقایسه خواهیم نمود.
در فصل دوم با انواع روش های ارتباطات بی سیم، تکنیک های متداول مدولاسیون آشنا خواهیم گردید و در میان آنها به معرفی تکمیلی «فراپهن باند»، چگونگی سیگنال های مورد بهره گیری و چگونگی انتقال اطلاعات می پردازیم.
در فصل سوم، روابط پایه ریاضی برای تشکیل پالس های گوسی فراپهن باند، به عنوان مقدمات نظری طراحی بحث شده می باشد.
در فصل چهارم سه طرح اصلی با مدولاسیون یکسان جابه جایی پالس به عنوان اساس کار طراحی نهایی، تشریح شده اند. از سه روش ارایه شده در این فصل، طرح اول به عنوان یک فرستنده کاربردی ساده مورد مقایسه قرار می گیرد. طرح دوم که در واقع پایه طراحی نهایی این پایان نامه می باشد، با هدف اظهار نقاط اشکال و قوت طرح اولیه ارایه شده می باشد.
در نهایت طرح سوم که به دلیل دارا بودن پایین ترین سطح توان مصرفی نسبت به تکنولوژی های گذشته، انتخاب شده می باشد. این خصوصیت مهم، دلیل موجهی می باشد که ما را بر آن داشت که این روش در تکنولوژی 0.18 و توسط SPICE تحلیل و شبیه سازی کنیم و از نتایج آن برای مقایسه نهایی بهره می گیریم.
در پایان فصل پنجم بر پایه دومین روش طراحی در بخش گذشته و همچنین با بهره گرفتن از بعضی تکنیک های کاهش توان در طرح سوم، اقدام به طراحی نهایی نموده ایم. علاوه بر آن نگاهی نیز به محدوده مجاز استاندارد FCC داریم تا خروجی مدار درون محدوده مجاز قرار گیرد.
در انتها تمام روش های پیشنهادی برای نتیجه گیری مورد مقایسه قرار می گیرند.
نتایج شبیه سازی نشان خواهد داد که فرستنده پیشنهادی با دارا بودن بیشترین سطح ولتاژ خروجی به اندازه 200mV، پایین ترین سطح توان مصرفی یعنی 2mV را داراست که پیشرفت قابل ملاحظه ای در طراحی فرستنده های کم توان می باشد.
1-1- مقدمه
امروزه، بازار سرگرمی های شبکه ای خانگی با سرعت زیادی در حال توسعه می باشد. مصرف روزافزون تجهیزات دیجیتالی مانند DVD Player ها، تلویزیون های ماهواره ای، اینترنت باند وسیع و غیره لزوم وجود یک لینک انتقال اطلاعات مطمئن برای فواصل کوچک (چندین سانتیمتر تا حدود ده متر) و ظرفیت بالا (بیش از 100Mbit/s) را مطرح می کند. خصوصیت «قابل حمل بودن» یکی از قابلیت های کلیدی بیشتر کاربردهای جدید می باشد و این مساله باعث می گردد که بهینه سازی توان مصرفی یک نیاز ضروری گردد. هزینه ها و قیمت نیز فاکتور بسیار مهمی در کاربردهای پر طرفدار می باشد.
لینک های رادیویی «فراپهن باند»، پتانسیل پیاده سازی کلیه موضوعات مطرح شده را دارد. همه موردها فوق این روش جدید ارسال را به کاندید بسیار مناسبی برای کاربردهای شبکه ای مانند شبکه های محلی بی سیم WLAN، شبکه های شخصی بی سیم WPAN و یا WBAN (Wireless Body Area Network تبدیل می کند. «فراپهن باند» در واقع مبحث جدیدی نمی باشد. این روش در دهه 60 به جهان علم عرضه گردید و اولین بار برای مطالعه بر روی تاثیرات ناپایدار شبکه های مایکرو ویو مورد بهره گیری قرار گرفت. امروزه، مطالعات جدیدی با هدف توسعه بهره گیری از این روش در ارسال بی سیم اطلاعات برای کاربردهای مصرفی در حال انجام می باشد.
تعداد صفحه : 114
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود سیمنار کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت: عوامل موثر بر ناپایداری ولتاژ
دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید