• نوسان‌ساز های LC
 • با پیدایش تدریجی سلف­های یک پارچه و امکان ساخت آن­ها در تکنولوژی­های Bipolar و CMOS در سال­های گذشته، امکان طراحی نوسان‌ساز با بهره گیری از شبکه تشدیدکننده پسیو برای مدارهای مجتمع ایجاد شده می باشد[6]، [7] و [28]. این نوع از نوسان‌سازها که به نوسان‌سازهای  LC معروفند، به دلایلی که در ادامه تبیین داده خواهد گردید، پراستفاده­ترین نوسان‌سازها به عنوان نوسان‌سازهای کنترل شونده با ولتاژ در مدارات فرکانس بالا و سیستم­های مخابراتی می­باشند. در ادامه چند نمونه از ساختارهای مختلف نوسان‌ساز LC معرفی می­شوند.

  • توپولوژی تک ترانزیستوری

  با در نظر داشتن مدل فیدبک ارائه شده برای اظهار عملکرد نوسان‌ساز در بخش 2-2 با بهره گیری از یک ترانزیستور، یک تانک LC و ایجاد یک مسیر فیدبک می­توان یک نوسان‌ساز طراحی نمود. به مقصود این طراحی آغاز تانک LC را در درین ترانزیستور قرار داده و سپس برای برقرای شرط فاز بارک هوزن و ایجاد شیف فاز 360 درجه بایستی فیدبکی از درین به سورس ترانزیستور ایجاد نمود. خاطر نشان می گردد که این فیدبک را نمی­توان بین درین و گیت ترانزیستور ایجاد نمود زیرا در این حالت کل اختلاف فاز حلقه 180 درجه خواهد گردید و نوسان رخ نمی­دهد. تا  این قسمت از طراحی در شکل (2-14) نشان داده شده می باشد.

   متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

  برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

  می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

  این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه درباره ضرورت بررسی اثر شارژ خودروهای الکتریکی بر پیری ترانسفورماتورهای توزیع