در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

” M.Sc.” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

طراحی، شبیه سازی و مطالعه عملکرد ساختارهای جدید شبکه های عصبی در پیش بینی مدل سیستمها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
همانطور که از عنوان برمی آید ، هدف شناسایی سیستم توسط شبکه های عصبی می باشد. در گذشته شبکه های عصبی مختلف برای شناسایی سیستم به کار برده شده می باشد. در اینجا هدف این می باشد که این کار را با شبکه های عصبی جدیدتر انجام دهیم.
در این مطالعه در فصل اول آغاز مروری بر شبکه های عصبی رایج کرده و سپس شبکه های عصبی جدیدتر را مورد مطالعه قرار می دهیم. در ادامه در فصل دوم به اظهار روشهای مرسوم شناسایی سیستم خواهیم پرداخت.
در فصل سوم روشهای شناسایی سیستم مبتنی بر شبکه های جدیدتر را مورد مطالعه و مطالعه قرار می دهیم. در این بین توجه خاصی به شبکه های عصبی ترکیبی خواهیم داشت. شبکه های عصبی مرکب از منطق فازی و شبکه های عصبی ویا Neuro Fuzzy از اهمیت خاصی برخور دار هستند. همچنین شبکه های عصبی بازگشتی به دلیل داشتن حافظه کاربرد مناسبی برای شناسایی سیستم دارا می باشند. در نهایت به مرحله شبیه سازی و آزمایش این شبکه می رسیم. که علاوه بر مطالعه ویژگی های این شبکه ها، در مورد یک سیستم خاص نیز به مقایسه رفتار های آنها نیز می پردازیم.
مقدمه:
کنترل علمی می باشد که هر روزه به دامنه کاربرد آن در رشته های مختلف افزوده می گردد. از رشته های فنی گرفته تا علوم اجتماعی و سیاسی می توان حضور کنترل را نظاره نمود. یکی از اولین ابزار هایی که در یک تحیل کنترلی به آن نیازمندیم، در دست داشتن مدل ریاضی مناسب برای سیستم مورد مطالعه می باشد. در فرآیندهایی که رفتار فیزیکی سیستم، طبق قوانین فیزیکی قابل اظهار باشد معمولا هرچند سخت، اما مدل سیستم قابل دست یابی می باشد. اما در اکثر سیستمها از اظهار کردن رفتار فیزکی آنها ناتوان می باشیم و یا فقط در یک با زه محدود از ورودی ها می توانیم رفتار سیتم را مدل نمائیم.
شناسایی و پیش بینی مدل سیستمها شاخه ای از کنترل می باشد که این امکان را فراهم می آورد تا مدل ریاضی مناسبی از رفتار سیستم در آینده در دست داشته باشیم و بتوانیم روشهای مختلف کنترلی را برای کنترل کردن آن سیستم آزمایش نمائیم.
در این بین بهره گیری از شبکه های عصبی برای شناختن رفتار سیستم، جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده می باشد.
فصل اول:
آشنایی مختصری با شبکه های عصبی معمولی و مطالعه شبکه های عصبی مدرن
1-1) مقدمه
شبکه های عصبی مصنوعی ساختاری (شبکه ای) می باشد متشکل از تعدادی واحد (نرونهای مصنوعی) که در داخل شبکه به هم وصل شده اند، هر واحد دارای یک مشخصه ورودی – خروجی می باشد و همچنین محاسبه و یا اقدام جزئی را انجام می دهد. خروجی هر واحد با در نظر داشتن مشخصه عملکرد آن، اتصالات درونی آن به سایر واحدها و (احتمالا) ورودی های خارجی تعیین می گردد. از آنجا که آموزش دستی شبکه امکان پذیر می باشد، از اینرو شبکه معمولا کارکردی کلی از یک حالت یا حالت های بیشتری از آموزش را به دست می آورد.
در این فصل به اظهار ویژگی ها و رفتارهای شبکه های عصبی معمول پرداخته و در ادامه شبکه های عصبی جدیدتر را مورد مطالعه قرار  می دهیم. که این شبکه ها، شبکه های عصبی ترکیبی می باشند. این ترکیب هم می تواند به لحاظ ساختار شبکه ای باشد و هم به لحاظ روشهای آموزش در این شبکه ها. ترکیبات مخت لف شبکه های عصبی با منطق فازی از اهمیت خاصی در شناسایی سیستمها برخوردار هستن ، که به اظهار این ساختارها می پردازیم.
تعداد صفحه : 180
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود سمینار ارشد رشته برق قدرت: ژنراتورهای مورد استفاده در سیستم های DG

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق