پایان نامه ارشد رشته برق کنترل: طراحی سیبل هوشمند برای تعیین دقت تیر

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

طراحی سیبل هوشمند برای تعیین دقت تیر با بهره گیری از تکنیک ترکیب اطلاعات سنسوری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
 
چکیده:
Msdf مجموعه ای از داده های برگرفته از چندین سنسور و وابسته به اطلاعات سنسورها می باشد، برای دستیابی به استنتاج های ویژه ای که نمی توان از تک تک سنسورها به گونه مستقل برداشت نمود.
بشر ها و حیوانات از گذشته های دور از این تکنیک برای حفظ جان و محافظت از خود بهره گیری نموده اند. برای مثال شناسایی کیفیت خوراگی ها فقط از راه یک حس قابل شناسایی نیست و نیازمند بهره گیری از چندین حس مختلف برای شناسایی دقیق محصول مورد بهره گیری می باشد. بهره گیری از بینایی، لمس کردن، بو کشیدن و نیز چشیدن در این مورد بسیار موثر می باشد. ما از این تکنیک برای طراحی سیستم سیبل هوشمند بهره گیری نموده ایم و به وسیله آن خطا را تا حد امکان کاهش داده ایم.
مقدمه:
نظریه ترکیب اطلاعات سنسوری:
Msdf (Multi sensor data fusion مجموعه ای از داده های برگرفته از چندین سنسور و وابسته به اطلاعات سنسورها می باشد، برای دستیابی به استنتاج های ویژه ای که نمی توان از تک تک سنسورها به گونه مستقل برداشت نمود.
بشر ها و حیوانات از گذشته های دور از این تکنیک برای حفظ جان و محافظت از خود بهره گیری نموده اند. برای مثال شناسایی کیفیت خوراگی ها فقط از راه یک حس قابل شناسایی نیست و نیازمند بهره گیری از چندین حس مختلف برای شناسایی دقیق محصول مورد بهره گیری می باشد. بهره گیری از بینایی، لمس کردن، بو کشیدن و نیز چشیدن در این مورد بسیار موثر می باشد.
به گونه مشابه برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سلامتی و وضعیت کیفی یک محصول گیاهی، دریافت اطلاعات از طریق شنوایی بسیار خطا برانگیز بوده و در این مورد هیچگونه اطلاعاتی به ما نمی دهد. بدین گونه ترکیب اطلاعات سنسوری به صورت طبیعی توسط بشر ها و حیوانات برای به دست آوردن اطلاعات محیطی و شناسایی محیط اطراف و بدین وسیله شانس خود برای ادامه حیات را افزایش می دهند.
در چند سال گذشته، توجه ویژه ای به ترکیب اطلاعات از انواع سنسورها برای کاربردهای نظامی و غیر نظامی شده می باشد. این تکنیک به این شکل می باشد که در یک زمان از چندین سنسور اطلاعات دریافت می نماییم و بر روی این اطلاعات پردازش انجام می شود، نتیجه این پردازش زمینه هایی از اطلاعات را فراهم می آورد که در دریافت اطلاعات از یک سنسور به هیچ وجه نمی توانستیم به کل این اطلاعات دست یابیم.
در حالی که مفهوم ترکیب اطلاعات چیز جدیدی نیست اما بهره گیری از سنسورهای جدید، همچنین تکنیک های پردازش پیشرفته و بهبود پردازش عملکرد ابزارهای صنعتی نیاز بهره گیری از ترکیب اطلاعات به صورت real-time  را به سرعت افزایش داده می باشد.
ظهور سمبولیک پردازش کامپیوتری در دهه 1970 انگیزه ای گردید برای ایجاد هوش مصنوعی، دستیابی به کامپیوترهای پیشرفته امروزی و نیز تولید سنسورهای دقیق، امکان بهره گیری همزمان از نرم افزار و سخت افزار را برای دریافت اطلاعات از سنسورها و نیز ترکیب و استنتاج این اطلاعات توسط نرم افزارهای کامپیوتری بهره گیری از ترکیب اطلاعات سنسوری را با سرعت افزایش داد. یکی از کاربردهای مهم این تکنیک در زمینه نظامی برای شناسایی هدف و رهگیری آن بهره گیری گردید. همچنین دریافت اطلاعات از راه دور، کنترل خودکار موشک و غیره…
کاربردهای نظامی این تئوری برای حل معضلات مربوط به تشخیص خودکار اهداف نظامی، تجزیه و تحلیل وضعیت میدان جنگ و کاربردهای دیگر به مرحله کاربردی رسیده می باشد.
کاربردهای دیگر این تئوری پردازش اطلاعات ژئوفیزیک برای اکتشاف نفت فرایند نظارت یا معضلات مشاهدات از راه دور، همچنین مطالعه پوشش های گیاهی در یک منطقه وسیع و یا شناسایی معادن درونی زمین و غیره می باشد.
ثبت کردن سنسور بخشی از اولین سطح پردازش msdf می باشد که حالت انجمنی دارد. در زمینه ترکیب اطلاعات سنسوری، تکنیک ها و معادلات ریاضی مختلفی برای قانونمند سازی و یکسان سازی برداشت از تکنیک های خاص ایجاد شده می باشد و بهره گیری از این تکنیک برای دریافت اطلاعات به سرعت در زمینه های مختلف افزایش می یابد.
همچنین کاربردهای غیرنظامی، کنترل پروسه های ساخت و تولید، رباتیک و زمینه های صنعتی و غیره…
تعداد صفحه : 201
قیمت : 14700 تومان

 

***

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *