در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

تشخیص پالس های کدشده و فاقد کد دریافتی از خروجی I&Q باند پایه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
از مهمترین موضوعات در بحث مخابرات نظامی، موضوعات مربوط به کشف، شناسایی و شنود سیستم های مخابراتی و به خصوص سیستمهای راداری (به گونه عام تشعشع کننده) میباشد. یکی از ارکان این زمینه، رادارهای پسیو (راداریاب های پسیو) می باشد که امکان کشف موقعیت رادارها و اهداف تشعشع کننده را فراهم می سازد. در این سیستم ها از روش های متنوعی برای آشکارسازی اهداف بهره گیری می گردد که مبتنی بر اطلاعات مختلف می باشد. روش های مبتنی بر اختلاف زمان ورود پالس دریافتی (TDOA) از مهم ترین این روش هاست. با در نظر داشتن اینکه اغلب تشعشع کننده ها پالسی می باشند، یکی از کارهای مهم در سیستم های مذکور تشخیص کدشده یا فاقد کد بودن پالس های مذکور می باشد. در سیستم های راداریاب غیرفعال مبتنی بر TDOA، تشخیص این مسئله باعث کاهش چشمگیر زمان محاسبات و به تبع آن افزایش احتمال آشکارسازی می گردد. برای رسیدن به این مقصود، در این پژوهش کوشش شده تا روشی ساده و سریع برای تشخیص وجود یا عدم وجود کد در پالس ارائه گردد به طوریکه روش ارائه شده برای هر دو حالت مناسب باشد. این کار با بهره گیری از تبدیل فوریه انجام شده می باشد و نتیجه آن نشان دهنده آن می باشد که علیرغم سادگی، نتایج حاصل از این روش دارای دقت قابل قبولی می باشد.
مقدمه
یکی از مهمترین موضوعات در بحث مخابرات نظامی، موضوعات مربوط به کشف، شناسایی و شنود سیستمهای مخابراتی و به خصوص سیستمهای راداری (به گونه عام تشعش عکننده) میباشد. اهمیت این موضوع به حدی زیاد شده می باشد که امروزه بهره گیری از این سیستمها به عنوان یکی از ارکان نبرد محسوب میشود. سه گروه عمده از این سیستم ها، راداریاب های غیرفعال (Passive) و سیستم های پشتیبانی الکترونیکی (ESM) و الینت (Elint) می باشند. راداریاب های غیرفعال وظیفه شناسائی موقعیت تشعشع کننده های (رادار) سطحی (زمینی و دریائی) و هوائی را دارند و این کار را توسط سایت های خود و با بهره گیری از سیگنال های تشعشع شده در باندهای فرکانسی مختلف از این سیستمها انجام میدهند. بر این اساس و با در نظر داشتن غیرفعا ل بودن (عدم ارسال سیگنال)، به این سیستم ها راداریاب نیز میگویند. تشخیص موقعیت در این سیستم ها به صورت دوبعدی (حداقل با 3 سایت) و سه بعدی (حداقل با 4 سایت) می باشد.
یکی از روش های رایج در این سیستم ها برای تعیین موقعیت تشعشع کننده، بهره گیری از اختلاف زمان دریافت سیگنال (TDOA) در سایت های مختلف این سیستم می باشد. این سیستم با محاسبه TDOA و بهره گیری از بعضی معادلات هندسی مربوط به هذلولی فرایند مکان یابی را اجرا م ینماید. خاطر نشان می گردد که از هذلولی برای صفحه و از هذلول یگون برای حجم بهره گیری می گردد. معادله اصلی برای این نوع مکان یابی (در صفحه) به صورت ارتباط 1 می باشد.
دسته دوم، ESM، بر روی مشخصات الکترومغناطیسی سیگنال دریافتی تمرکز دارند، به این شکل که با واکاوی سیگنال های دریافتی و بهره گیری از مشخصه ها و پارامترهای آنها، نظیر فرکانس، PRF و دیگر پارامترها، نوع تشعشع کننده را مشخص می کنند. این سیستم ها معمولاً تنها سمت هدف را مشخص می کنند. گروه سوم، الینت، به نوعی تکامل یافته سیستم های ESM میباشند و همانند آنها بر روی مشخصه های الکترومغناظیسی سیگنال دریافتی جهت تعیین نوع تشعش عکننده تمرکز دارند. تفاوت اساسی این سیستم با ESM در دقت و کار Online و Offline، به این شکل که این سیستم دقت بالاتری داشته اما به صورت Offline کار می کند.
با در نظر داشتن اینکه اغلب تشعشع کننده ها پالسی می باشند، یکی از کارهای مهم در سیستم های مذکور تشخیص کدشده یا کدنشده بودن پالس های مذکور می باشد. در سیستم های غیرفعال تشخیص این مسئله باعث کاهش چشمگیر زمان محاسبات و به تبع آن افزایش احتمال آشکارسازی می گردد. در سیستم های شنود نیز به عنوان یک داده ارزشمند در تشخیص هدف و نوع آن مورد بهره گیری می باشد و نیز باعث کاهش زمان محاسبات می گردد. اما برای تشخیص این موضوع مشکلاتی هست که فرایند تشخیص را مختل می کند که به گونه اختصار به آن می پردازیم.
تعداد صفحه : 80
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد : طراحی و پیاده سازی یک ریزپردازنده قابل پیکربندی مجدد

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید