در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق- مخابرات

عنوان:

مطالعه کاربرد آنتن های هوشمند در مخابرات سیار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در سالهای اخیر، تقاضا برای بهره گیری از سیستمهای مبتنی بر صوت، دیتا و ویدئو در شبکه های مخابراتی بی سیم رشد فزاینده ای داشته می باشد. یکی از چالش های اساسی جهت شکل گیری این ایده، افزایش ظرفیت از طریق بهره گیری از روشهای دسترسی مناسب فضا زمان می باشد. از روشهای مطرح شده جهت افزایش بازدهی طیف، ظرفیت و کیفیت، به کارگیری کیفیت تکنیک آنتن هوشمند در شبکه های مدرن بی سیم می باشد. در این روش ضمن بهبود مشخصه الکتریکی سیگنال دریافتی دلخواه با حذف تداخل حوزه فضا  زمان، امکان افزایش ظرفیت و ارائه سرویسهای مناسب بدست خواهد آمد.
رشد فزاینده این تکنولوژی و بکارگیری آن در سیستمهای بی سیم فعلی، منجر به بازنگری و حتی وضع استانداردهای جدید مخابراتی گشته می باشد (802.16x , 802.11x). طبعاً طراحی و بکارگیری این تکنیک جهت شکل گیری شعارهای مخابراتی آینده دنیا، مستلزم مطالعه دقیق و عمیق فنی و اقتصادی این تکنیک در حوزه مخابرات آینده خواهد بود.
مقدمه
رشد قابل توجه تلفن سلولی همراه با افزایش کاربران شبکه اینترنت چشم انداز بازاری گسترده از ترکیب این دو بمعنی سرویس های بی سیم دیتا به وجودآورده می باشد. طبق برآوردهای انجام شده، در سالهای آتی سرویس های بی سیم دیتا بخصوص سرویس اینترنت در سطح جهان بسیار زیاد خواهد بود.
سرویس های بی سیم دیتا در حال حاضر، نیاز کاربران و طراحان آن را تأمین نمی کند. از دیدگاه کاربران، سرعت ارسال بسیار آهسته و زمان برقراری ارتباط طولانی می باشد ضمن اینکه سرویس ها نیز برای اغلب کاربران بسیار گران می باشد. از دیدگاه فنی این عیوب به دلیل نوع سوئیچینگ آن، یعنی بهره گیری از سوئیچینگ مداری می باشد، که طی آن یک کانال ترافیکی به یک مشتری در طول زمان مکالمه به گونه کامل اختصاص داده می گردد به همین علت های سیستمهای مخابراتی سلولی در حال گذر از نسل دوم به نسل سوم می باشد.
فصل اول
کلیات
هدف:
نسل سوم سیستمهای مخابراتی از سلولار با هدف افزایش سرعت و کیفیت ارسال دیتا و افزایش ظرفیت، توسط سازمان جهانی مخابرات با ماکزیمم نرخ بیت ارسالی 2Mbps تعریف و استاندارد شده (IMT-2000) و در همین ارتباط تلاشهای زیادی از طرف سازمان تحقیقاتی در سطح جهان در حال انجام و راه حلهای مختلفی ارائه گردیده می باشد.
سرویس GPRS، سرویس مبتنی بر ارسال بسته ای روی شبکه GSM، یکی از قدم های عمده در این گذر می باشد. با اجرای این سرویس کاربران شبکه سلولی قادر به وصل به شبکه اینترنت و بهره گیری از سرویسهای آن با سرعت ارسالی به مراتب بیشتر از گذشته و زمان اتصال کوتاه تر می باشند، ضمن اینکه هزینه شارژ در اینجا براساس حجم اطلاعات ارسالی می باشد و نه مدت زمان اتصال و پس به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. شبکه GSM با اجرای سرویس GPRS یک گام به برقراری سرویسهای نسل سوم نزدیک می گردد.
پیشینه پژوهش:
مخابرات سلولی یکی از سریعترین کاربردهای رو به رشد در صنعت ارتباطات می باشد. هر روزه به تعداد کاربران این نوع ارتباط در جهان افزوده می گردد. از طرفی تجارت ارتباطات سیار به سرعت در GEPT (دفاتر پست و مخابرات اروپایی) در حال رشد و توسعه می باشد. GEPT توسعه فناوری موبایل را رهبری می نماید و در زمینه استانداردسازی، پیاده سازی و اجرای سیستمهای نسل های مختلف موبایل، فعالیت مینماید. یکی از مهمترین محصولات این استانداردها که در GEPT شکل گرفته می باشد، استاندارد GSM می باشد. برای اولین بار کار استانداردسازی GSM جهت پیاده سازی این سیستم در سال 1991 صورت گرفته می باشد.
روش پژوهش:
در این مقاله ویژگیهای فنی نسل دوم و سوم سیستمهای مخابراتی سلولی آورده شده می باشد. سپس مروری خواهیم داشت بر سیر تاریخی این تکنیک که به مطرح شدن ایده آنتن های هوشمند در حوزه مخابرات سلولی منجر گردید. انواع تکنیک های بکارگیری آنتن هوشمند و مزایا و معایب بهره گیری از این تکنیک مطالعه می گردد. در نهایت به مطالعه فنی  اقتصادی به کارگیری تکنیک آنتن هوشمند در تکنولوژی ها و کشورهای مختلف خواهیم پرداخت.
تعداد صفحه : 68
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق قدرت:استراتژی قیمت دهی نیروگاه مجازی در بازار های ذخیره و انرژی با درنظر گرفتن عدم قطعیت در قیمت بازار

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید