در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

تحلیل حرارتی – مغناطیسی ترانسفورماتورهای توزیع تحت شرایط نامتعادل

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
اهمیت تحلیل مغناطیسی و حرارتی در ماشین های الکتریکی مانند ترانسفورماتورها بر همگان روشن می باشد. همانطور که می دانیم بحث تحلیل مغناطیسی و تحلیل حرارتی از یکدیگر جدا نبوده و با یکدیگر در ارتباط می باشند. پس تصمیم گرفته شده در این پایان نامه به تحلیل حرارتی – مغناطیسی ترانسفورماتورهای توزیع تحت شرایط نامتعادل توسط نرم افزار Maxwell بپردازیم. در آغاز به کارهای صورت گرفته در این زمینه پرداخته شده می باشد. در فصل دوم به تحلیل مغناطیسی ترانسفورماتور توزیع تحت شرایط متعادل می پردازیم. با در نظر داشتن نتایج به دست آمده در این فصل تحلیل حرارتی ترانسفورماتور در شرایط متعادل در فصل سوم مورد مطالعه قرار گرفته اتس. در نهایت در فصل چهارم با اعمال شرایط نامتعادل به مسئله مورد نظر تحلیل مغناطیسی و حرارتی را مورد مطالعه و ارزیابی قرار می دهیم. با در نظر داشتن نتایج به دست آمده از تحلیل مورد نظر به این نتیجه می رسیم که در بعضی از موردها، شرایط نامتعادلی ایجاد شده می تواند باعث افزایش تلفات و در نتیجه افزایش دما در قسمت های مختلف و کاهش عمر ترانسفورماتور مورد نظر گردد.
مقدمه:
پس از ظهور ترانسفورماتور به تولید و توزیع برق متناوب توجه ویژه ای گردید. به این دلیل که می توان با بالا بردن ولتاژ با ترانسفورماتور در سمت تولید و پایین آوردن آن در سمت مصرف اندازه تلفات خط انتقال را کاهش داد و با افت ولتاژ در خط انتقال نیز مقابله نمود. با در نظر داشتن اهمیت روزافزون صنعت برق، متناوب بودن آن و لزوم تبدیلات ولتاژ نیاز شدیدی به ترانسفورماتور و تکامل آنها در صنعت برق احساس می گردد. ترانسفورماتورها از اجزای مهم و گران قیمت در شبکه های قدرت هستند و با در نظر داشتن محل و نوع بهره گیری از آنها در خطوط انتقال و توزیع تقسیم بندی می شوند. ترانسفورماتورهای توزیع مهیا کردن انرژی برق برای مصارف عمومی را به عهده دارند. پس تحلیل های مختلفی بر روی انواع ترانسفورماتورها توسط مدل ها و نرم افزارهای مختلف صورت پذیرفته می باشد. یکی از این موردها تحلیل مغناطیسی و حرارتی می باشد که در این پایان نامه به این مورد پرداخته شده می باشد.
به دلیل ساختار هندسی پیچیده ماشین های الکتریکی و همچنین مشخصه های غیرخطی مواد مورد بهره گیری حل مسائل میدانی به روش تحلیلی دشوار می باشد. از این رو در بیشتر موردها فقط حل های عددی امکان پذیر می باشد. بدین مقصود روش اجزاء محدود یک روش عددی مناسب می باشد. این روش امکان حل مسئله میدان را با وجود تغییرات زمانی میدان، ناهمگنی مواد و غیر یکنواختی و مشخصه غیرخطی آنها فراهم می سازد. با بهره گیری از روش اجزای محدود کل ناحیه مورد تحلیل به نواحی کوچکتر به نام اجزاء محدود تقسیم شده و معادلات میدان به هرکدام از این نواحی اعمال می گردد.
امروزه روش اجزای محدود رایج ترین روش جهت حل مسائل برداری می باشد. مطالعه توزیع میدان، به ویژه در مسائل الکترومغناطیسی مزایای متعددی دارد. این اقدام تحلیل های جزئی و دقیق محلی را ممکن می سازد که از نقاط بارز نتایج این تحلیل می توان به گرادیان خطرناک میدان، شدت میدان مغناطیسی، اشباع و مانند آن تصریح نمود. همچنین تخمین خوبی از عملکرد ادوات الکترومغناطیسی تحت مطالعه فراهم می سازد (به ویژه زمانی که روش های تحلیلی نتایج قابل قبول به دست نمی دهند). و سرانجام با این تحلیل تعداد قطعات نمونه ساخته شده به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.
تعداد صفحه : 130
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود سمینار کارشناسی ارشد رشته برق قدرت: برنامه ریزی تعمیرات نیروگاه ها
دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید