نسبت حذف منبع تغذیه واژه ای برای توصیف کیفیت و چگونگی حذف نویز یا تغییرات ترمینال های VDD و زمین می باشد.این پارامتر در دقت طراحی آنالوگ بسیار مهم می باشد.شکل 3-18 را در نظر بگیرید. PSRR مثبت از ارتباط زیر به دست می آید:

و PSRR منفی از ارتباط زیر به دست می آید:

به گونه ایده آل، vout با تغییرات در VDD و زمین تغییر نمی کند (پس PSRR نامحدود می باشد).برای درک این که چگونه تغییرات VDD یا زمین می تواند به خروجی تقویت کننده فید گردد. اپ امپ شکل 3-9 را در نظر بگیرید.تغییرات VDD از طریق گیت M3 فید می گردد. به دلیل تقارن مداری این امر موجب می گردد درین M4 و پس گیتM7  در اطراف حرکت داشته باشد.اگرچه سورس M7 به همان مقدار حرکت می کند و Vsg ترانزیستور M7 را ایجاد می کند تا ترانزیستور ثابت بماند.به علاوه به علت تقارن ، ولتاژ خروجی در نرخ مشابهی حرکت می کند.پس، نویز VDD مستقیما به خروجی اپ امپ فید می گردد که در شکل 3-18-c نشان داده شده می باشد که درآن  برابر با یک می باشد.

در فرکانس های بالاتر (در رنج کیلوهرتز) گیت و درین M7 از طریق خازن جبران ساز به یکدیگر متصل می شوند. این امر سبب می گردد تمام نویز VDD مستقیما به خروجی تقویت کننده فید(منتقل ) گردد.طرح جبران سازی غیر مستقیم مورد بهره گیری در op-amp شکل 22-3 را می توان برای fun های بزرگتر طراحی نمود و پس PSRR در فرکانس های بالاتر ، بهتر خواهد بود.بهره گیری از طبقه گیت مشترک شکل 3-18می تواند حتی به PSRR بزرگتری با ایزوله کردن خازن جبران سازی از منبع تغذیه منجر گردد.اپ امپ هایی که از یک تقویت کننده تفاضلی با بار کاسکد بهره می برند در طراحی های عملی بسیار مفید هستند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق آشکار سازی غیر متمرکز

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده