بهره­برداران سیستم قدرت اندازه بار را برای بازه­های زمانی مختلف پیش بینی می­کنند. برای تخمین بار، برنامه­ریز با بهره گیری از اطلاعاتی در مورد روزهایی با مشابهت وضعیت آب و هوایی و سایر مورد هایی که در بخش4-1 اظهار گردید اندازه بار را پیش بینی می­کند. نتیجه پیش­بینی به عنوان ورودی برنامه مشارکت واحدها و پخش­بار بهینه سیستم در نظر گرفته می­گردد.

به دست آوردن اطلاعات تاریخی کافی به مقصود تعیین دقیق توزیعی که عدم قطعیت در تخمین بار را نشان دهد بسیار دشوار می باشد. با این تفاصیل می­توان برای مدل­کردن عدم قطعیت از توزیع نرمال در تخمین بار بهره گیری نمود به طوری­ که میانگین توزیع نرمال، اندازه بار پیش­بینی شده را نشان می­دهد و انحراف از معیار برابر درصدی از میانگین بار می باشد (اندازه تغییرات بار پیش­بینی شده نسبت به تغییرات باد کمتر می باشد و حداکثر 2% مقدار پیش­بینی شده در نظر گرفته می­گردد).

در این قسمت همچون فصل3 از روش مونت­کارلو جهت تولید 4027 سناریو برای بار بهره گیری شده­می باشد. سپس به کمک نرم­افزار GAMS و برنامه Scenred، تعداد سناریوها با در نظر گرفتن اندازه اختلاف بین سناریوهای تولیدی با سناریوهای کاهش یافته شده تا اندازه 63 عدد کاهش یافته­اند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه :ارائه الگوریتمی جهت جزیره سازی سیستمهای قدرت با حفظ معیارهای امنیت
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده