در فصل قبل تبیین داده گردید که اینورتر سیستم فتوولتاییک توانایی تولید توان راکتیو، علاوه بر توان اکتیو را دارد که در این پروژه کوشش شده می باشد به جایابی سیستم فتوولتاییک در میکروگرید با در نظر گرفتن توان راکتیو تولیدی پرداخته گردد.

در بسیاری از پروژه­ها و مقالات جایابی تولیدات پراکنده مورد بحث و مطالعه قرارگرفته می باشد اما در تمامی این تحقیقات ازDG  به عنوان تنها، منبع تولید توان اکتیو یاد شده می باشد که در این پروژه نشان داده می­گردد که جایابی بهینه­ی سیستم­های فتوولتاییک در یک شبکه­ی میکروگرید، با در نظر گرفتن ظرفیت نامی اینورتر آن  باعث تغییر مکان بهینه ی قرارگیری DG و همچنین نتایج مطلوبتری در کاهش تلفات و بهبود پروفیل ولتاژ می­گردد.

برای اجرای روش ذکر گردیده از برنامه­نویسی در نرم افزار MATLAB بهره گیری شده می باشد که این روش بر روی دو میکروگرید نمونه­ی 6 و 33 شینه پیاده سازی شده، همچنین جهت پخش بار در شبکه های مورد مطالعه که در شمار شبکه های  توزیع می­باشند از پخش بار پیشرو-پسرو بهره گرفته شده، برای مکان یابی بهینه نیز از دو الگوریتم بهینه ساز ژنتیک واجتماع ذرات (PSO) که از تکامل یافته­ترین الگوریتم­های بهینه ساز هستند بهره گیری شده می باشد. در ادامه­ی این فصل به تبیین هر یک از اجزای روش مورد بهره گیری           می پردازیم.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کنترل سرعت موتور القایی بدون حس‌گر سرعت:پایان نامه برق
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده