در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
پایاننامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد ” M.SC “
مهندسی برق- الکترونیک
عنوان :
مطالعه و طراحی کارت اعتباری هوشمند تماسی و غیر تماسی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
با افزایش تقاضا برای بهره گیری از کارتهای اعتباری تحولات ساختاری بسیاری در سخت افزار ونرم افزار کارت ها پدید اورده می باشد مبحث امنیت وسرعت انتقال داده و توان مصرفی وهزینه تمام شده هر تراشه به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در توسعه بهره گیری از آن می
باشد. دراین پایان نامه در جهت طراحی وتحلیل هر یک از اجزاکارت موردها زیر مطالعه شده می باشد.
در فصل اول ساختار کلی کارت و استانداردها وپروتکل های ارتباطی مورد مطالعه قرار گرفته وطی جداولی هریک ازمحصولات ارائه شده را مقایسه نموده ایم.
درفصل دوم ساختار فیزیکی و چگونگی انتقال دیتا از تر مینال به کار ت مطالعه شده می باشد.
در فصل سوم انواع حافظه ها مطرح گردیده وبا در نظر داشتن اینکه حدود 40% از توان مصرفی مر بوط به حافظه ها می باشد راه های بهبود توان در سلول حافظه مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.
 در فصل چهارم یک پردازنده 16 بیتی با مجموعه دستور العملهای کاهش یافته طراحی شده و در جهت کاهش مصرف توان وافزایش سرعت از پردازنده ها ی خطوط لوله بهره گیری گردیده می باشد.
از آنجایکه کارتهای اعتباری دارای 8 اتصال اسیب پذیربامحیط خارجی می باشند در فصل پنجم اتصال I/O مورد مطالعه قرار گرفته می باشد . و اثر ESD که خود به عنوان یک حمله فیزیکی مطرح می باشد شبیه سازی ومورد نقد قرار گرفته می باشد همچنین تأثیر مدارات سوپر بافر در طراحی اتصال I/O مطالعه شده می باشد.
در فصل ششم اثر ESD مورد شبیه سازی قرا رگرفته و وجود مدارا ت محافظ متفاوت بوسیله نرم افزار H-Spice شبیه سازی وبعد مقایسه شده اند.
در مرحله دوم مثال ارائه شده از فصل پنجم در زمینه افزایش قدرت درایو  اتصال I/O و بالارفتن سرعت انتقال دیتا وکاهش تاخیر شبیه سازی صورت گرفته و در انتها layout اتصال I/O وسوپربافربوسیله نرم افزار L-Edit طراحی شده می باشد.
در فصل هفتم کارتهای غیر تماسی و قسمت مدار RF آنها مطالعه شده اند در این بخش مدولاسیون و اثر نویز سفید و نویز فاز بر روی این کارتها مورد نقد و مطالعه قرار گرفته اند و یک شبیه سازی بوسیله نرم افزار MATLAB بر روی انواع مدولاسیونها صورت گرفته و نتایج خطای انجام گرفته در انتقال دیتا (BER) در هر نوع از مدولاسیون های دیجیتال با هم مقایسه شده اند.
مقدمه
تاریخچه بهره گیری از کارت های پلاستیکی برای شناسایی افراد به حدود سال 1950 بر می گردد. کلوپ اشرافی داینرز در آمریکا یکی از اولین جاهایی بود که این کارت ها را به اعضایش ارائه نمود در آن وقت از بدنه پلاستیکی کارت بسادگی برای نوشتن نام و مشخصات دارنده کارت بصورت حروف برجسته بهره گیری می گردید و کارت نقشی شبیه به کارت های اعتباری امروزی اعمال می نمود.
پیشرفت در زمینه بهره گیری از کارت ه ا, با ایجاد نوار مغناطیسی بر روی کارت که توسط ماشین مخصوص قابل خواندن و نوشتن بود , سرعت گرفت و وارد مرحله جدیدی گردید که دراین کارت های مغناطیسی علاوه بر روشهای برجسته کاری حروف بر روی بدنه پلاستیکی کارت , اطلاعات اضافی تا حدود 1000 بیت بر روی نوار مغناطیسی قابل ذخیره سازی می باشد. به علت خودکار شدن نسبی فرآیند مطالعه اعتبار کارت توسط ماشین و به دلیل امکان ارتباط لحظه ای با سیستم مرکزی, امنیت این نوع کارت ها نسبت به کارت های حروف برجسته بیشتر اس ت . کارت های مغناطیسی بخصوص در صنعت بانکداری و امور مالی – اعتباری بیشترین محبوبیت را کسب نمودند . با وجود این محبوبیت , سطح امنیتی ارائه شده توسط کارتهای مغناطیسی پائین بوده و تقلب در این سیستم ها ضررهای
زیادی را متوجه سازمان های ار ائه دهنده کارت ها نموده می باشد . این امر بخاطر آنست که با داشتن یک ماشین استاندارد خواندن و نوشتن نوار مغناطیسی , محتوای اطلاعات ثبت شده در این نوع کارت ها ب ه راحتی قابل دستکاری و جعل می باش ند. کوشش هایی برای امن کردن کارت های مغناطیسی از طرف سازندگان صورت گرفته می باشد.
بعنوان مثال در چک کارت های آلمانی یک ک د نامرئی و غیرقابل تغییر در بخشی از بدنه کارت قرار داده می گردد که این کد توسط ترمینال خوانده شده و با اطلاعات نوار مغناطیسی مقایسه می گردد بدین ترتیب تغییر ات محتوی نوار مغناطیسی قابل کشف می
گردد. با وجود این اولا هزینه دستگاه های مخصوص بکار رفته در ترمینال در این نوع سیستم بالا می باشد, ثانیاً امنیت حاصله از این روش چندان محبوبیت پیدا نکرده می باشد.
وجود معضلات کارت های مغناطیسی از یک طرف و پیشرفت تکنولوژی نیمه هادی ها از دیگر سو موجب گردید تا تحقیقات بر روی امکان بهره گیری از تراشه های نیمه هادی در کارت ها شروع گردد.
در سال 1968 , دو محقق آلمانی ایده کارت دارای مدار مجتمع را معرفی نمودند . در سال 1974 یک محقق فرانسوی با معرفی ایده کاربرد ریزپردازنده در تراشه کارت عنوان کارت هوشمند را معرفی نمود . بدین ترتیب و با پیشرفت سریع تولید تراشه های نیمه هادی با ابعاد ریز , امکان ایجاد کارت های به معنی واقعی هوشمند که ب ه منزله یک رایانه کوچک قابل حمل بودند ,فراهم گردید. کارت های هوشمند هم از لحاظ اندازه حافظه موجود برای ذخیره سازی اطلاعات و هم به لحاظ امنیت فیزیکی و منطقی از کارت های مغناطیسی قدیمی برترند.
تعداد صفحه : 212
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق الکترونیک گرایش میکروالکترونیک:طراحی نوسان‌ساز Cross-Coupled LC با نویز فاز کم

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید