طرح ارائه شده در این مطالعه بر اساس ترکیب روش­های ﺑﻬﻴﻨﻪ­ﺳﺎزی دﺳﺘﻪ ذرات[1] (pso) و پیمایشگر تصادفی[2] بهبود یافته می­باشد که برای بخش­بندی خودکار و هم­زمان بطن­های راست و چپ از تصاویر قلبیMRI  ارائه شده می باشد.

در این روش ما آغاز به وسیله روش PSO تصویر را بخش­بندی می­کنیم و سپس با اعمال عملیات ساختاری بخش بندیPSO  را ارتقا خواهیم داد. از ساختارهای عملیاتی برای حذف اجزای کوچک از  تصویر و برای از بین بردن مشکل عضله پاپیلاری در بخش­بندی بطن چپ بهره گیری می­گردد.

در بخش­بندی بطن چپ یکی از مشکلاتی که با ان مواجه هستیم حضور عضلات پاپیلاری در آن می­باشد که دارای تباین متفاوتی با بطن می­باشد در حالی که در بخش­بندی بطن چپ نباید  این نواحی به عنوان نواحی مجزا از بطن تقسیم­بندی شوند. روشی که برای حل این مشکل در این پژوهش ارائه شده می باشد بهره گیری از ساختارهای عملیاتی می­باشد. همچنین با بهره گیری از ساختارهای عملیاتی اجزای کوچک از تصویر حذف خواهند گردید.

از تصویر خروجی این مرحله هم برای خودکار کردن روش نیمه خودکار پیمایشگر تصادفی و انتخاب نقاط برچسب دار بهره گیری می­کنیم و هم از طریق تصویر بخش­بندی شده در این مرحله بطن راست و چپ را در تصویر اصلی بخش­بندی کرده و آن را به عنوان تصویر ورودی الگوریتم پیمایشگر تصادفی بهره گیری می­کنیم، که باعث افزایش دقت و سرعت روش پیمایشگر تصادفی بهبود یافته می­گردد. نهایتا روش پیمایشگر تصادفی بهبود یافته­ای که در این مطالعه ارائه شده می باشد بخش­بندی نهایی و هم­زمان بطن راست و چپ قلب را انجام می­دهد. طریقه روش ارائه شده در شکل 1 نشان داده شده می باشد.در ادامه، آغاز در بخش (3-2) روش pso را با جزئیات معرفی می­کنیم ، عملیات­های ساختاری بهره گیری شده در این مطالعه را در بخش (3-3) مطالعه کرده و نهایتا در بخش (3-4) به مطالعه الگوریتم پیمایش تصادفی و الگوریتم پیمایش تصادفی بهبود یافته توسط این پژوهش می­پردازیم. ضمنا تصویر پردازش شده در هر مرحله آورده شده می باشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد با موضوع سیستم‌های راه‌آهن برقی

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده