دومین نقطه عطف در بدافزارهای موبایل، بدافزاری بود که خود را از مسیر ارتباطی نامتعارف پیام های چند رسانه ای منتشر می ساخت. نام CommWarrior برای این کرم انتخاب گردید. در تصویر شماره 3  تقاضای نصب از سوی این بدافزار دیده می گردد. این کرم خصوصیت انتقال از طریق بلوتوث را نیز از Cabir به ارث برده بود. (XIA, 2008) عدم محدودیت برد رادیویی بلوتوث در انتشار بر پیام چند رسانه ای این کرم، آن را به صورت بالقوه بسیار خطرناک می نمود. درواقع ایده بهره گیری از پیام چند رسانه ای در کد Cabir  نیز مورد نقد قرار گرفته بود و به علت های زیر رد شده بود:  (Gostev, 2006)

  • نویسنده کد مدعی شده بود، اگرچه به راحتی می توان از این مسیر ارتباطی سو بهره گیری نمود اما زیرا نوع و مدل دستگاه گیرنده پیام مشخص نیست نمی توان اطمینان داشت که گیرنده کد را دریافت کند و یا قابلیت اجرا آن را نیز داشته باشد.
  • این کار به صورتحساب قربانی می افزاید و به او آسیب مالی می رساند، این موضوع به دور از اهداف نویسندگان کلاه سفید Cabir بود.

یکی از ویرایش های این بدافزار که با عنوان ویرایش g شناخته می گردد، قادر به آلوده سازی فایل های SiS بود. به این طریق یک وجه دیگر بر وجوه آلوده کننده بدافزار افزوده شده بود و حالا خصوصیات یک ویروس را هم در خود داشت. (Gostev, 2006)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برنامه ریزی حضور نیروگاه مجازی در بازار برق با در نظر گرفتن خودرو های برقی
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده