پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه میزان اثربخشی سازمانی بر اساس شاخص‌های EFQM

تکه ای از متن پایان نامه :

مدل‌های سرآمدی یا تعالی کسب‌وکار[1]، پاسخی می باشد به این سؤال که سازمان برتر چگونه سازمانی می باشد، چه اهداف و مفاهیمی را دنبال می‌کند و معیارهایی که بر رفتارهای آن حاکم می باشد چیست. امروزه اکثر کشورهای دنیا، با تکیه‌بر این مدل جوایزی را در سطح ملی و منطقه‌ای ایجاد کرده‌اند که محرک سازمان‌ها و کسب‌وکارها در تعالی، رشد و ثروت آفرینی می باشد. جایزه دمینگ در ژاپن، جایزه بالدریج[2] در ایالات‌متحده آمریکا و جایزه اروپایی کیفیت[3] که توسط بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت[4] ایجادشده و به مدل EFQM معروف می باشد در سه قطب اقتصادی بزرگ سده اخیر یعنی ژاپن، آمریکا و اروپا اصلی‌ترین نمونه از این جوایز هستند. در بین این مدل‌ها، مدل EFQM عمومیت و استقبال بیشتری در سطح جهان یافته می باشد و الگویی برای بسیاری کشورهای دیگر در طراحی این جوایز بوده می باشد. از سویی تعداد کشورهای اروپایی که این مدل را پذیرفته‌اند و سازمان‌هایی که در شرایط مختلف اقتصادی و اجتماعی در این کشورها، با بهره‌گیری از این مدل‌ها به موفقیت دست‌یافته‌اند، موجب می‌شود که جذابیت این مدل برای الگوبرداری توسط شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی بیشتر شود (دل‌قوی, 1386).

در این فصل به اظهار مسئله پژوهش، ضرورت انجام، اهداف و فرضیات آن، قلمرو پژوهش و تعریف موضوع خواهیم پرداخت و در انتهای فصل مدل تحلیلی پژوهش و ساختار پایان‌نامه مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

1-1 اظهار مسئله

استفاده از علوم و فن‌های روز دنیا یکی از ابزارها و اصول بدیهی رشد و توسعه هر کشور می باشد. این امر در داخل کشور نیز صادق بوده و روزبه‌روز استفاده از این علوم رواج بیشتری می‌یابد. EFQM نیز از این مقوله مستثنا نبوده و استفاده از آن نیز، سرلوحه فعالیت‌های بسیاری از مؤسسات و نهادها می باشد لکن آن چیز که به چشم می‌آید عدم اقبال به این مقوله مهم در نهادهای عمومی و خدماتی غیردولتی (همچون شهرداری) می باشد.

[1] Business Excellence Models

[2] Baldrige

[3] European Quality Award “EQA”

[4] European Foundation For Quality Management “EFQM”

از لینک انتهای صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک انتهای صفحه