دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش کنترل

عنوان:

کنتر ل و تعیین موقعیت ماهواره

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

در این مطالعه ما به معرفی سیستم های ماهواره ای و کنترل آن ها پرداخته ایم . سیستم ماهواره دارای اجزای مختلفی می باشد که مهمترین قسمت آن قسمت کنترلر و سنسورها می باشد. مدارهای ماهواره بصورت بیضوی و گاه به صورت دایره می باشد این مدارات توسط معادلات کپلر توصیف می شوند. در فصل دو ما نمونه ای از ماهواره های ارسالی و هدف از ارسال آن ها را اظهار می کنیم در ادامه این فصل به مطالعه خصوصیات مداری و معادلات حاکم بر مدارات بیضوی می پردازیم. در فصل سوم ما سیستم های سنسورینگ و کنترل و خطاهایی که سبب اشکال در اندازه گیری و کنترل می شوند را مطالعه می کنیم. مانند خطاهایی که در این فصل اظهار می شوند می توان به تغییرات روزانه سیستم تغییرات دمای سیستم و خطاهای مکانیکی و الکتریکی تصریح نمود. در فصل چهارم به مطالعه معادلات توصیف کننده حالت و موقعیت ماهواره می پردازیم این معادلات توسط دانشمندانی زیرا اویلر و … اظهار شده اند. مطالعه این معادلات در فضای سه بعدی انجام می شود. این معادلات پایه برای کنترل و تعیین حالت ماهواره در مدار می باشند و تمام معادلاتی که در مقالات و کتب دیگر اظهار می شوند برگرفته از این معادلات می باشند. در نهایت در فصل آخر یک نمونه مقاله که به مطالعه نوسانات ماهواره و رفع آن توسط نور خورشید پرداخته را مورد مطالعه قرار می دهیم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق کنترل: طراحی و کنترل مسیر در روبات های موازی با استفاده از سیستم های هوشمند

مقدمه:

برای مدت ها سفر به فضا برای بشر دست نیافتنی بوده می باشد. اما پس از گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی بشر کوشش در ساخت فضاپیما، برای رسیدن به این هدف دیرین خود گردید. اشخاصی همچون کپلر، گالیله و کوپرنیک، خواخه نصیر طوسی و خیام نظریاتی را در مورد فضا و چرخش اجرام سماوی اظهار کرده اند که هریک در پیشبرد این هدف و رسیدن به آرزوی دیرین بشر گامی سودمند بوده می باشد. اما برای رسیدن به سیستم ماهواره، اولین کوشش ها توسط دانشمند روسی، آلمانی و آمریکایی آغاز گردید. اما پس از مدتی امریکا با تشکیل سازمان فضایی ناسا، ابتکار اقدام را دردست گرفته و در این عرصه پیشتاز شده اند. در سال 1957 اولین فضاپیما به فضا فرستاده شده می باشد. از آن روز به بعد کوشش های زیادی برای پیشرفت تکنولوژی ساخت فضا پیما صورت گرفت که امروزه وسایلی مانند شاتل براحتی بشر رابه فضا برده و سپس به زمین برمی گرداند.اما در این زمینه کشور ایران چندان سهمی نداشته می باشد. به امید روزی که کشورما غیر از کشورهای دارای صنعت فضایی باشد.

تعداد صفحه :118

قیمت : 14700 تومان

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید