دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش کنترل

عنوان:

کنترل و هدایت موشک های  خارج از جو

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

در این سمینار، مسئله کنترل و هدایت موشکهای خارج از جو را مطالعه خواهیم نمود . این فضاپیماها در مسیر بازگشت با اغتشاشاتی نظیر اغتشاشات اتمسفری مواجه میگردند که در طی مسیر آنها منجر به خطای فرود میگردد. پس طراحی سیستم کنترل که بتواند بر این اغتشاشات فائق آید ضروری به نظر میرسد . در این سمینار کوشش بر این خواهد گردید با بهره گیری از یک سیستم کنترلی این مسئله حل گردد.

مقدمه:

یکی از مسائل جالب و پیچیده در حوزه هوافضا، مسئله بازگشت به جو می باشد . بسیاری از وسائل پرنده پدیده ی بازگشت به جو را تجربه نمیکنند . مطالعهی این پدیده تنها در خصوص آن دسته از اجسام پرنده موضوعیت دارد که از جو خارج شده و بازگشت به جو آنها به دلائلی اهمیت دارد . به غیر از شهاب سنگها، موشکهای بالستیک اولین اجسا می بودند که بشر مسئله ورود به جو آنها را تجربه نمود . هرچند تا قبل از سالهای 1870 در ارتباط با موشکها، فعالیتهای تجربی و تئوریک مختلفی در اقضی نقاط دنیا در جریان بود، اما فعالیتهای عمده از سال 1914ظاهر گردید و معضلات فنی شکل گیری یافتن موشکهای نیرومند از میان برداشته گردید. خصوصا از آغاز سال 1925 پیشرفتهای قابل تمجیدی در مطالعه وتحقیق موشکهای آزمایشی تحت رهبری فون براون در موسسه پرواز فضایی آلمان به دست آمد . طراحی سیستم کنترل بازگشت یکی از اصلی ترین حوزه های فناوری پروازهای فضایی را شکل میدهد. امروزه RV های پیشرفته نیازمند گونهای از الگوریتمهای کنترلی بوده که عملکرد آن را در حضور اغتشاشات، بهینه نموده و منجر به فرود یا اصابت به هدفی مشخص با ارضای قیودی در مسیر پرواز شوند. در ماموریتهای بازگشت از فضا، این الگوریتمها با نیاز به دوری از خروج مجدد از اتمسفر و بازگشت به فضا، پیچیده تر میشود. طراحی سیستم کنترل یک RV مصالحه ای بین ویژگی های مختلف طراحی سازه ای پرنده و هدف ماموریت بوده، پس طراح سیستم کنترل RV بایستی یک مهندس سیستم قادر به فهم پدیده های مختلف مرتبط باورود به جو، باشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته مهندسی برق : مدلسازی توزیع شده سیستم تحریک استاتیک

تعداد صفحه :116

قیمت : 14700 تومان

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید