دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

تقویت کننده کم نویز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

ما در این سمینار به مطالعه تقویت کننده های کم نویز CMOS می پردازیم. در فصل یک به مطالعه مفاهیم اساسی در طراحی RF می پردازیم و مشخصاتی و تعاریفی که در ادامه کار به آن ها نیاز داریم را مطالعه می کنیم. در تقویت کننده های کم نویز یکی از مهم ترین مسائلی که با آن مواحه هستیم تطبیق امپدانس ورودی می باشد. در فصل 2 روش های مختلف این تطبیق را مطالعه می کنیم. در فصل 3 پارامترهای مورد نیاز برای تقویت کننده کم نویز را مورد مطالعه قرار می دهیم و به مطالعه تقویت کننده های کم نویز می پردازیم. لزوم وجود این بلوک در گیرنده ها را مطالعه خواهیم نمود و پارامترهای مهم و تعیین کننده در تقویت کننده کم نویز مانند پایداری، تطبیق امپدانس در ورودی و خروجی را مطالعه می کنیم. در فصل 4 به مطالعه ساختار های مختلف و راه های بهبود پارامترهای تقویت کننده کم نویز که تا به حال در مقالات و کتاب های دیگر انجام شده می باشد، می پردازیم. هر کدام از ایده های زیر می تواند به بهتر شدن جواب های تقویت کننده کم نویز کمک کنند و می توان روی هر کدام از آن ها در آینده کار نمود.

مقدمه:

ما در این سمینار به مطالعه تقویت کننده های کم نویز CMOS می پردازیم. اگرچه تا دو دهه پیش ماسفت ها ادوات کند و نویزی بودند اما کاهش ابعاد آن ها ، قابلیت آن ها را به گونه قابل ملاحظه ای افزایش داد برخلاف ترانزیستورهای دو قطبی که اکثراً مقاومت بیس آن ها عدد نویز را زیاد می کند. در ماسفت ها فقط یک منبع مهم نویز هست و آن نویز کانال می باشد. به همین دلیل در تکنولوژی های ریز میکرون، با ترکیب معقولی از ادوات و جریان ها بایاس می توان نویز کم و قابل قبولی داشت که این مسئله در تقویت کننده های کم نویز بسیار اهمیت دارد. مزیت دیگر MOS به دوقطبی این می باشد که در جریان های بایاس و ابعادی که به گونه معمول در بهره گیری می گردد، خطی تر می باشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد مهندسی برق الکترونیک: بررسی روش های فشرده سازی صوت

تعداد صفحه :210

قیمت : 14 هزار تومان

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید